Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
18/01/2019 - 09:05

Problem z włosami lub skórą głowy? Odwiedź gabinet dermotrychologiczny

Przerzedzone włosy i łysienie to kłopot nie tylko mężczyzn. Boryka się z nim obecnie bardzo wiele kobiet i to w różnym wieku. Co możemy zrobić? Najważniejsza jest szybka reakcja, znalezienie przyczyny i skuteczne działalnie. Aby rozwiązać problem związany z chorobami skóry głowy i włosów należy więc odwiedzić trychologa.
Na temat wątpliwości dotyczących wypadania włosów, łysienia rozmawiamy ze specjalista Dermotrychologiem Marzeną Frączek, farmaceutką z wieloletnim stażem i właścicielką Gabinetu Dermotrychologicznego Dermo Hair Clinic w Nowym Sączu oraz Tarnowie.

Proces wypadania włosów jest czymś zupełnie naturalnym. Dziennie wypada nam około 100 włosów. Co możemy zrobić jeśli zauważymy, że wypadanie jest nasilone i utrzymuje się dłuższy czas?
- Przyczyn łysienia może być bardzo dużo, począwszy od uwarunkowań genetycznych poprzez rozmaite choroby a skończywszy na stresie. Po poradę powinniśmy się więc udać do trychologa. Przed umówieniem się na wizytę  proponuję jednak wcześniej sprawdzić taki gabinet oraz osoby w nim pracujące. Wiele gabinetów bowiem bazuje na wiedzy kosmetycznej czy nawet fryzjerskiej i często pracują w nich osoby po kilkudniowych kursach, niemające wystarczającej wiedzy.

Z jakimi problemami można się zgłosić do Dermo Hair Clinic?
- Przychodzą do nas osoby borykające się z wypadaniem włosów, łysieniem, łysieniem plackowatym ale również z łojotokiem, przetłuszczaniem się czy też bardzo często łupieżem.  Coraz większą grupę stanowią kilkuletnie dzieci, które mają problemy ze skórą głowy.

Pacjentami są też osoby, które szukają pomocy w odbudowie i rekonstrukcji włosa. Współpracujemy z dużą kliniką w Krakowie, gdzie mamy świetnych specjalistów z dziedziny dermatologii, endokrynologii i ginekologii. Współpracujemy również z psychologami, ponieważ problem łysienia czy też przerzedzenia włosa szczególnie u kobiet wywiera negatywny wpływ na psychikę i obniża samoocenę.

Na czym polega badanie trychologiczne ?
- Podczas pierwszej wizyty, zgodnie z procedurami, przeprowadzamy szczegółowy wywiad o stanie zdrowia pacjenta, nawykach, trybie życia, zbieramy wszystkie potrzebne informacje, które mogłyby wpłynąć na stan włosów i skórę głowy. Potem dokładnie oglądamy skórę głowy a następnie wykonujemy badanie trychoskopowe. Jeżeli mamy wątpliwości, co do postawienia diagnozy, wysyłamy pacjenta na biopsję i prosimy o wykonanie badań laboratoryjnych oraz kierujemy do odpowiednich specjalistów. Często też zalecamy wykonanie analizy pierwiastkowej włosa. Jest to świetne badanie pokazujące stan odżywienia naszego organizmu i pozwala wykryć nieprawidłowości i wszelkie zaburzenia. Nasze włosy to, używając przenośni, zbiornik retencyjny, w którym zawarte są wszystkie informacje o tym, co się dzieje w naszym organizmie.

Jakie zabiegi proponuje Państwa klinika?
Proponujemy naszym pacjentom: mezoterapię igłową skóry głowy, kurację peptydową Dr. Cyj, karboksyterapię, oxybrazję, infuzję tlenową. Wykonujemy także zabiegi z wykorzystaniem najwyższej klasy sprzętu Tricho Therapy 40.

No dobrze, na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo preparatów do włosów. Co Dermo Hair Clinic ma do zaoferowania swoim klientom ? Czym wyróżniają się Państwa produkty ?
- Obecnie bardzo dużo osób poszukuje produktów, które będą zarówno bezpieczne jak i skuteczne. Pracujemy na świetnych produktach hiszpańskiej firmy KAPYDERM. Preparaty te na pewno wyróżniają się wśród konkurencji składem. Produkuje się je na bazie naturalnych wyciągów, olejków, komórek macierzystych roślin. Ponad 20-letnie doświadczenie i obecność marki na rynku światowym a tym samym wiele sukcesów mówi samo za siebie.

Pani Marzeno, ma Pani wykształcenie farmaceutyczne. Rozumiem, że zawód pomaga w prowadzeniu gabinetu ?
- Zdecydowanie. W naszym gabinecie podchodzimy do problemu z medycznej a nie kosmetycznej strony i dodatkowo do każdego pacjenta indywidualnie. Dzięki codziennej pracy jako farmaceuta doskonale znam skład i działanie leków, mam świadomość interakcji i objawów niepożądanych, które nierzadko są powiązane z problemem, z którym pacjenci się zgłaszają. Oczywiście, jeżeli problem wymaga konsultacji ze specjalistą, kieruję pacjentów do odpowiednich lekarzy.

Dlaczego postanowiła Pani otworzyć taki gabinet?
- Gabinet prowadzę od piecu lat a ponieważ pracuję ponad 20 lat jako farmaceuta, bardzo często spotykam osoby poszukujące czegoś na wypadanie włosów, łupież. Mimo bardzo dużej ilości suplementów i kosmetyków  nie zawsze kuracje okazują się skuteczne. Nie twierdzę, że takie preparaty są złe ale czasem po prostu trzeba użyć czegoś mocniejszego i zadziałać radykalnie.

Słyszałam, że bierzecie państwo udział w projekcie Akademii Dermotrychologii?
- Zgadza się, ciągle zgłębiamy wiedzę i podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kongresach, wykładach medycznych i farmaceutycznych, targach branżowych. Chcemy i jestem przekonana, że jesteśmy profesjonalistami w dziedzinie trychologii. Pracujemy z pasją a naszym mottem jest pomoc i dobro pacjenta.

Dlatego zapraszam do Dermo Hair Clinic na ul. Żółkiewskiego 15 w Nowym Sączu. Można się wcześniej umówić na wizytę – dzwoniąc na nr tel. 796 -210 -676.

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018