Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
19/09/2017 - 20:35

Sandecja na cztery tygodnie traci kapitana. Dawid Szufryn kontuzjowany!

W ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza, kapitan biało-czarnych musiał przymusowo opuścić boisko już w trzynastej minucie meczu. Spowodowane to było kontuzją, a dzisiaj już wiemy, że jest to naderwane więzadło w lewym kolanie.

Dawid Szufryn interweniował podczas akcji ofensywnej przeciwnika, utrudniając dostęp do piłki rywalowi. Sytuacja okazała się na tyle nieszczęśliwa, że 31-letni obrońca niefortunnie upadł na kolano, a także został przygnieciony na murawie.

- Cieszę się, że nie skończyło się to tak źle, jak można się było spodziewać patrząc na tę sytuację. Tak naprawdę byłem pewny, że uraz będzie skomplikowany, ale na szczęście dla mnie, zapewne ze względu na odpowiednie przygotowanie fizyczne, więzadła są całe. Mogło się skończyć dużo gorzej - powiedział nam Dawid Szufryn.

Badania zostały przeprowadzone u jednego z najlepszych specjalistów w kraju, a mianowicie doktora Krzysztofa Ficka na Śląsku. Wykazały one naderwanie więzadła pobocznego w lewym kolanie i skręcenie stawu skokowego prawej nogi.

- Według przewidywań, moja przerwa w treningach potrwa około czterech tygodni - dodał kapitan beniaminka ekstraklasy.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. TK

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu