Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
12/09/2017 - 21:55

Sandecja: Pierwsza wygrana rezerw!

Rezerwy nowosądeckiego klubu, pierwszy raz w aktualnych rozgrywkach odniosły zwycięstwo. Tym razem do sukcesu przyczyniła się obecność zawodników z pierwszego zespołu, którzy debiutowali w tym sezonie, jako zasilenie składu IV ligowego zaplecza klubu.

Pierwszą bramkę biało-czarni zdobyli już w 20 minucie tego meczu. Po złym wybiciu piłki przez jednego z piłkarzy gospodarzy, gola zdobył Wiktor Nowak. Niewiele trzeba było czekać, a trzynaście minut później Hubert Maślanka podwyższył prowadzenie. Wykończył on akcję sam na sam z bramkarzem, po prostopadłym podaniu z głębi pola.

W 37. minucie tego meczu, bramkę znów zdobył Wiktor Nowak. W zamieszaniu pod bramką przeciwnika, młody napastnik zespołu z Nowego Sącza zachował największa czujność, dzięki czemu wykorzystał nieuwagę defensorów drużyny przeciwnej i skierował piłkę niemal do pustej bramki. Wynik do przerwy to 3:0 na korzyść Sandecji.

Po zmianie stron, a konkretniej w 52. i 53. minucie meczu, kunsztem bramkarskim wykazał się Dawid Pietrzkiewicz. Dwukrotnie próbował go pokonać Mateusz Wikar z zespołu KS Tybark, ale w obu przypadkach zwycięsko z tego pojedynku wyszedł doświadczony golkiper Sandecji. Dzięki niemu wynik w tych sytuacjach nie uległ zmianie.

W 66. minucie wynik podwyższył Hubert Maślanka. Dostał piłkę na około siódmym metrze przed bramką rywala, a następnie pewnym strzałem zmienił rezultat tego spotkania. Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, to świetne dośrodkowanie od Adriana Basty do Bartosza Kozaka, który strzałem głową ustalił wynik tego spotkania.

KS Tymbark - Sandecja II Nowy Sącz 0-5 (0-3)

Wiktor Nowak (2x), Hubert Maślanka (2x), Bartosz Kozak

KS Tymbark: Łącki - Marut (48' Fortuna), Kuc, Porębski D, Zwierczyk (50' Smoleń) -  Czyrnek (75' Zapała), Kordeczka, Porębski S (83' Binda) - Tokarczyk, Wikar, Kluska.

Sandecja: Pietrzkiewicz - Basta, Jarzębak (80' M. Nowak), Gniecki, Straus - Gałecki, Gęsior (70' Brdej) - Kasprzak, Smoleń (60' Cempa), Maślanka (75' Zawiślan) - W. Nowak (80' Kozak).