Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
przewiń w dół
08/09/2017 - 19:50

Sandecja wróci do historycznego herbu?

Stowarzyszenie Kibiców Sandecji zwróciło się do władz nowosądeckiego klubu, aby rozważony został ich pomysł powrotu do tak zwanego starego herbu. Obecnie używany znak został wprowadzony w 2004 roku. Już wtedy przedstawiciele trybun wyrażali swoje niezadowolenie.

Nie jest tajemnicą, że społeczność kibiców w swoim funkcjonowaniu oraz przedsięwzięciach używa właśnie herbu historycznego. Co prawda jest on, podobnie jak ten nowy, zastrzeżonym znakiem towarowym, ale na mocy porozumienia z klubem Stowarzyszenie Kibiców Sandecji może nim dysponować wedle uznania. Tak to skutecznie działa od lat.

- Wyszliśmy z inicjatywą, aby w miarę możliwości rozważyć opcję powrotu do starego herbu i żeby właśnie nim legitymował się klub, a piłkarze mieli go na swoich koszulkach. Prezes Grzegorz Haslik pozytywnie podszedł do naszej propozycji i zapewnił, że przekaże zbadanie sprawy prawnikowi, aby upewnić się, jak można by to przeprowadzić - powiedział w rozmowie z naszym portalem Radek ze Stowarzyszenia Kibiców Sandecji.

Jest więc spora szansa, że wreszcie, po kilkunastu latach, zakończy się rozbieżność w identyfikacji graficznej, dzięki czemu zarówno oficjalnie klub, jak i jego kibice będą wspólnie używać tego samego herbu. Znak ten, zważając na datę powstania pierwotnej wersji, zapewne ulegnie lekkiemu odświeżeniu graficznemu, ale zamysł pozostanie bez zmian.

Co na ten temat sądzą w Urzędzie Miasta? Opinia również jest pozytywna.

- Klub to przede wszystkim jego kibice, oni są w tym przedsięwzięciu najważniejsi, dlatego należy poważnie brać pod uwagę ich sugestie, a także oczekiwania. Skoro chcą, aby powrócić do mającego dla nich ważne znaczenie starego herbu, to moim zdaniem powinno się do tego doprowadzić - wyjaśnił nam dzisiaj Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza.

Skoro ewentualna zmiana herbu budzi pozytywne nastawienie zarówno wśród kibiców, jak i władz klubu, a także w Urzędzie Miasta, to pozostaje tylko jedno pytanie, kiedy to się stanie? Na razie odbyły się wstępne rozmowy, trwa sprawdzanie aspektów prawnych i regulaminowych, wiele więc wskazuje na to, że najwcześniej do zmiany dojdzie w przyszłym roku, aby drużyna rozpoczęła nowy sezon mając na koszulkach historyczny znak bez korony.

Michał Śmierciak ([email protected])


 
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu