Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
19/06/2018 - 15:55

To szczepionkowy terror wepchnął rodziców w ramiona znachora z Nowego Sącza?

Szczepienia: czy polskie dzieci są bezpieczne? Próba odpowiedzi na to właśnie pytanie doprowadziła do powstania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”. To ono reprezentuje poszkodowanych pacjentów w dyskusji nad tak ważnym społecznie tematem dotyczącym zdrowia wszystkich Polaków i ma pomysły na rozwiązanie wielu problemów oraz argumenty przemawiające za palącą potrzebą zmian.

Dr Yehuda Shoenfeld z Izraela, naukowiec, który jest w kolegium redakcyjnym 43 czasopism medycznych, opublikował 1700 prac dot. chorób autoimmunologicznych i reumatycznych, które mają 31 tys. cytowań, powiedział, że „pytanie nie powinno brzmieć czy istnieją działania niepożądane szczepionek, trzeba postawić pytanie jak często, jak poważne i czy jest to tego warte? Astma, alergie pokarmowe, wysypki skórne, choroby autoimmunologiczne: cukrzyca typu 1, toczeń, choroby tarczycy, celiakia, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane. 

Cała lista wątpliwości 

 Jest cała masa wątpliwości i badań, które mówią o ryzyku większym niż zapewnia finansowana częściowo przez przemysł farmaceutyczny Światowa Organizacja Zdrowia oraz krajowe urzędy zobowiązane do wykonywania narzucanych przez nią planów wszczepialności. A tymczasem stan zdrowia dzieci systematycznie się pogarsza. Co czwarte dziecko jest chore przewlekle i ponad 300 tys. niemowląt w okresie intensywnej immunizacji trafia rocznie do szpitali! Ile z tego to NOP (niepożądane odczyny poszczepienne)?  

Czy ktoś się temu przygląda wyliczając jakie koszty ponoszą rodziny indywidualnie oraz całe społeczeństwo? Coraz trudniej ustalić , która szczepionka zaszkodziła, ponieważ jak SA informowani rodzice w potwierdzeniach zgłoszenia objawów: Z uwagi na jednoczasowe podanie trzech szczepionek nie można jednoznacznie ocenić które z nich są odpowiedzialne za wystąpienie ww. działań niepożądanych" .

Czy obecny system pozwala to monitorować? Absolutnie nie! Nawet tych typowych i spodziewanych objawów jak zespół hipotoniczno-hiporeaktywny – dziecko blade, wiotkie i bez kontaktu (1/1750 dawek szczepionki DTP (błonica, tężec, krztusiec), nieutulony płacz, który jest objawem problemów z systemem nerwowym (1 na 100), odra poszczepienna (1 na 60). Łatwo wyliczyć, że większość z przypadków nie trafia do bazy NOP np. powinno być tam ok. 12 tysięcy przypadków odry poszczepiennej rocznie, a zgłoszono… 2 przypadki w ciągu ostatnich 10 lat…  

Ponadto osobno zgłoszenia do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie od 2013 roku działania niepożądane mogą zgłaszać również pacjenci, co poskutkowało znacznym zwiększeniem liczby tych dot. szczepionek, nie są przekazywane do bazy rejestracji niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), chociaż działa to w drugą stronę. 







Dziękujemy za przesłanie błędu