Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
21/03/2018 - 10:00

Nasz plebiscyt: Zobacz kto jest najlepszy

Po raz siódmy Fundacja Sądecka zorganizowała w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Specjaliści, którzy przyjechali z całej Małopolski poruszali różne zagadnienia dotyczące zdrowia. Dyskutowano między innymi o zasadach finansowania służby zdrowia z uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej, poruszano zagadnienia dotyczące współczesnej kardiologii i kardiochirurgii oraz innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji stawów.

Seminarium o zdrowiu cieszy się od lat olbrzymim zainteresowaniem Sądeczan. Ma już grono stałych uczestników. Dzisiaj sala im. Romana Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” wypełniła się do ostatniego miejsca. Nie zabrakło ludzi młodych i w starszym wieku. Seminarium otworzył Jerzy Bochyński, wiceprezes Fundacji Sądeckiej.

Do Nowego Sącza, by wziąć udział w tej konferencji, przyjechali specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dyrektorzy szpitali i placówek medycznych, lekarze praktycy, a także urzędnicy odpowiedzialni za organizację służby zdrowia w Małopolsce.

Zobacz też: Połamane nogi, ręce, roztrzaskane miednice... Alert w krynickim szpitalu

Była to niepowtarzalna okazja do posłuchania bardzo ciekawych wykładów, rozmów i dyskusji. W tym roku tematyka była zróżnicowana. Ujęto ją w kilku blokach tematycznych. Zagadnieniami wiodącymi były: te dotyczące innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji stawów, a także kompleksowej i interdyscyplinarnej metody postępowania w kardiologii.

Rozmawiano też o zasadach finansowania służby zdrowia. W bardzo ciekawej dyskusji na ten temat wzięli: Jarosław Gumienny radca ministra w Departamencie Organizacji Ochrony Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia, Marcin Ślusarski wicedyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, Elżbieta Fryźlewicz – Chrapisińska dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, dr n. med. Anna Prokop-Staszecka dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie i Sławomir Kmak dyrektor szpitala w Krynicy-Zdroju.

Duże bloki tematyczne zostały też poświęcone innowacyjnym metodom leczenia i rehabilitacji stawów, gdzie swoją szeroką wiedzą dzielili się wybitni ortopedzi z całej Małopolski, a także współczesnej kardiologii, czyli interdyscyplinarnym metodom leczenia i rehabilitacji kardiologicznej. Był też panel poświęcony elektronicznym zwolnieniom lekarskim i rehabilitacji leczniczej w ZUS.

Zobacz też: Nowe skrzydło szpitala w Krynicy Zdroju otwarte. Ale luksus ! [ZDJĘCIA, FILM]

Szerzej o poszczególnych panelach oraz wynikach konkursu będzie można przeczytać w kolejnej relacji z seminarium  „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę”.

Podczas seminarium rozstrzygnięto również organizowany po raz trzeci plebiscyt pod nazwą: „Twój sądecki lekarz rodzinny” i „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi”. Na najlepszego lekarza rodzinnego i przychodnię przyjazną pacjentowi głosowali Czytelnicy naszego portalu.

Pierwszy tytuł przypadł w udziale lek. med. Sabinie Gołębiewskiej, lekarzowi rodzinnemu i pediatrze z NZOZ Praktyka Grupowa Lekarzy w Podegrodziu. Za najlepszą przychodnie głosujący uznali z kolei wspomniany wyżej Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Grupowa Lekarzy w Podegrodziu. W imieniu zwycięskiej przychodni nagrodę odebrała jej kierownik lek. med. Bogusława Kozłowska. Szerzej na ten temat w kolejnej publikacji.

Warto również dodać, że obok przysłuchiwaniu się wykładom i dyskusjom, a także możliwości zadawania pytań, goście mieli okazję do obejrzenia stoisk kilku wystawców, rozmowy, a także degustacji zdrowych i ekologicznych produktów.

IM [email protected], ES [email protected] Fot. IM







Dziękujemy za przesłanie błędu