Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
10/09/2018 - 14:45

Hill Nordic Walking: zwycięstwo Michalca i Kobieli [WIDEO]

Pięć minut po biegaczach, na szczyt Jaworzyny ruszyli zawodnicy nordic walking. Pierwszy, z czasem 21 minut, górę pokonał Marcin Michalec z numerem na koszulce 84 20. W ten sposób został Mistrzem Polski w Hill Nordic Walking.

Wśród pań pierwsza na szczyt z kijkami weszła Daria Kobiela. Zwyciężczyni na pokonanie 2,6 km potrzebowała 28 minut. Dzień wcześniej biegła na 10 kilometrów z krynickiego Deptaka do Muszyny. Marsz, cały czas pod górę, po zboczu nartostrady, rozegrany został w randze 4. Mistrzostw Polski w Hill Nordic Walking.

Pierwszy na mecie zameldował się rekordzista świata w maratonie nordic walking, Marcin Michalec. Drugie miejsce zajął Piotr Ordzowiały (24:38),  a trzecie Jacek Konik (24:47). Wśród kobiet druga na szczyt Jaworzyny weszła Bożena Kończewska (28:29),  a trzecia Małgorzata Oleksyk (30:12).