UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joachima, Liliany, Szymona Czwartek, 03.09.2015

Bez wyjątków dla przewoźników. Skanska nie poczeka z remontem

Kategoria: Wiadomości 19-06-2013, 09:35 czytane:

 razy

Budowa nowego mostu we Florynce, na drodze wojewódzkiej 982, prowadzącej do Krynicy, nieodwołalnie ruszy w najbliższy poniedziałek (24 czerwca) i nie ma szans na to, że zostanie opoźniona choćby o tydzień – tak firma Skanska, wykonawca remontu odpowiada na prośby części przewoźników, którzy chcieli wstrzymania rozpoczęcia prac do czasu aż uporają się z objazdami. – Za późno nas poinformowano o zamknięciu tej drogi – przekonywali. Drogowcy ripostują:- O remoncie mówiliśmy już od dawna

- W ferworze przygotowań nie powiadomiono nas w porę o zamknięciu drogi i objazdach. Zabraknie czasu, żeby dostać zgodę na lokalizację nowych punktów przesiadkowych, zmianę rozkładów i poinformowanie o tym wszystkim pasażerów. Nie wiem czy damy radę ich wozić w takich warunkach - zaalarmował wczoraj (18 czerwca) portal Sadeczanin.info jeden z lokalnych przewoźników. Czytaj: Zamykają drogę. Przewoźnicy: Nie jesteśmy gotowi. Co z pasażerami?
O wyjaśnienia poprosiliśmy wybraną w przetargu przez Zarząd Dróg wojewódzkich firmę Skanska, która odpowiada nie tylko za budowę mostu, ale i za organizację objazdów.
Ta tłumaczy, że z uwagi na napięty harmonogram prac i termin zakończenia budowy wyznaczony na 2 października, nie ma możliwości przesunięcia zamknięcia mostu we Florynce. Zdaniem drogowców, wstrzymywanie rozpoczęcia prac nad budową nowego mostu mogłoby spowodować opóźnienia w harmonogramie robót, a to z kolei przesunięcie zakończenia realizacji całego zadania. Skanska broni też swojej polityki informacyjnej i przekonuje, że o planach czasowego zamknięcia tego odcinka drogi kierowcy dowiedzieli się w najszybszym możliwym terminie.
- Informację o zmianie organizacji ruchu przekazaliśmy mediom i przewoźnikom niezwłocznie po otrzymaniu zatwierdzenia zmienionej organizacji ruchu. Zatwierdzenie z upoważnienia Marszałka Województwa Małopolskiego z dnia 17 czerwca wpłynęło do nas w dniu 18 czerwca i jeszcze tego samego dnia rozesłaliśmy do zainteresowanych stron stosowny komunikat. Informacji takiej nie mogliśmy przekazać wcześniej, ponieważ nie dysponowaliśmy zatwierdzoną organizacją ruchu – tłumaczy Iwona Walczak z zespołu ds. Komunikacji w Skanska S.A. - O tym jednak, że zamknięcie mostu we Florynce jest planowane, informowaliśmy wcześniej za pośrednictwem naszej strony internetowej 6 maja oraz poprzez informację prasową rozesłaną do mediów także 6 maja, czyli bezpośrednio po podpisaniu umowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie na budowę mostu – dodaje.
Wykonawca remontu przypomina też, że przewoźnicy korzystający obecnie z mostu we Florynce nie muszą uzyskiwać dodatkowych pozwoleń na korzystanie z dróg wyznaczonych jako objazdy. - Nośność dróg powiatowych jest taka sama jak obecnego mostu we Florynce (do 15 ton), a uzgodnienie trasy objazdowej obejmuje także wykorzystywanie jej przez firmy przewozowe – przekonuje rzeczniczka firmy.

BOS
ZOG
Fot: arch
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się