UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława Piątek, 28.08.2015

Czy wiesz, co nosisz? Symbole antychrześcijańskie na ciele...

*}
Kategoria: Kościół i Religia 12-10-2011, 11:29 czytane:

939

 razy
komentarzy: 5

Uchronią Cię od zła, nieszczęścia czy choroby... Niemal na każdym kroku znaleźć można reklamy przeróżnych usług magicznych, a także talizmanów i amuletów, po które sięgają również – bardziej lub mniej świadomie – katolicy... Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że piękne breloki czy pierścienie przedstawiają treści antychrześcijańskie, a nawet satanistyczne...

Za noszeniem talizmanów podąża światopogląd, że jest w nich ukryta siła, która potrafi uchronić przed złem, odsunąć nieszczęścia, ustrzec przed chorobami i cierpieniem. Jeśli człowiek jest ochrzczonym chrześcijaninem, a wierzy w moc pierścienia – popełnia grzech bałwochwalstwa, bowiem w tym wypadku zwykłemu przedmiotowi przypisuje atrybuty Boga, a jak mówi pierwsze przykazanie: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza bardzo wyraźnie: „Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich”/KKK 2117/.

 

Poniżej omawiamy kilka dość powszechnie używanych symboli antychrześcijańskich:

 

Pierścień atlantów to niezwykle rozpowszechniony współcześnie amulet. Wiele osób naiwnie wierzy, że ochrania przed złem, wpływa pozytywnie na zdrowie, uzupełnia proces leczenia czy wzmaga zdolności telepatyczne. Sprzedawcy zapewniają o ochronie przed urokami, czarami, klątwami, chorobami. Ma ponadto wypełniać „pozytywną energią” noszącą go osobę oraz pomieszczenia. Zgodnie z duchowością chrześcijańską, jest to jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa, jedynego uzdrowiciela i obrońcy człowieka. Katolik, który wkłada na palec pierścień Atlantów, łamie pierwsze przykazanie, ponieważ zaczyna pokładać swoją nadzieję i ufność w pierścieniu, a nie w jedynym i prawdziwym Bogu.

Ankh (Klucz Nilu, krzyż z kokardą) wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie oznaczał życie, płodność lub zapłodnienie przez boga – słońce. Związany był z wyobrażeniami o przezwyciężeniu śmierci, z czego powstała nazwa „klucz życia". W ostatnich czasach stał się talizmanem niektórych grup zajmujących się okultyzmem i wiedzą tajemną, dla których symbolizuje rozwiązłość seksualną. Symbol pogardy dziewictwa. Ze względu na swój kształt przypominający krzyż, niejednokrotnie jest noszony przez nieświadomych chrześcijan.

 

 

Krzyż Nerona (pacyfka, krzyż złamany, noga kurza) to okultystyczny symbol propagowany jako emblemat ruchów pacyfistycznych. Złamany krzyż, ale bez okręgu, symbol walki z chrześcijaństwem. W okultyzmie oznaka upadku chrześcijaństwa, pogański znak czarnej magii, do którego nawiązywało hitlerowskie SS. W satanizmie znak używany podczas czarnych mszy.

 

YING-YANG oznacza równowagę między siłami przeciwnymi; negatywnymi i pozytywnymi – dobrem i złem, które muszą razem współistnieć obok siebie, co jest warunkiem harmonii i ładu we wszechświecie.

 

 

 

Motyl New Age jest symbolem własnym zwolenników NEW AGE. Tak jak gąsienica zawija się w kokon, przemienia się i wychodzi w formie motyla, tak ludzkość przechodzi z dawnej epoki w nową erę. Gąsienica oznacza minioną epokę, w której ludzkość żyła według tradycji. Jest to symbol wyrzeczenia się korzeni chrześcijańskich.

 

Więcej symboli

 

(IO)

Źródło: zagrozeniaduchowe.pl, strzelce.2ap.pl

Podziel się

Komentarze