UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joachima, Liliany, Szymona Czwartek, 03.09.2015

Do kogo trafi „Perła' 2010”? Nasi kandydaci na Polagrze

*}
Kategoria: Gospodarka 31-08-2010, 17:05 czytane:

739

 razy

Janina Molek z Tropia odbierze w najbliższą niedzielę nominację do nagrody „Perła' 2010” za „Fasolówkę” - domowego wyrobu wódkę z fasoli „Piękny Jaś”, sporządzaną według przepisu, którego historia się czasów jej pradziadka.

Janina Molek z Tropia odbierze w najbliższą niedzielę nominację do nagrody „Perła' 2010” za „Fasolówkę” - domowego wyrobu wódkę z fasoli „Piękny Jaś”, sporządzaną według przepisu, którego historia się czasów jej pradziadka. Pani Janina ma sporej kolekcji nagród „Perłę' 2005” za smakowitą zupę fasolową  z „Pięknego Jasia”. Statuetka, przyznawana od 7 lat przez Polską Izbę Produktu regionalnego i Lokalnego, na poznańskich targach „Polagra”, jest prestiżowa nagrodą dla najlepszych polskich produktów tradycyjnych.

Spośród 13 statuetek przyznanych dotychczas Małopolsce aż 5 trafiło na Sądecczyznę.

W 2003 „Perłę” otrzymali Emilia i Jacek Nowakowie z pasieki „Barć” w Kamiannej za miód spadziowy „Kamiańskie złoto” i ówczesny Zakład Piwowarski Browar ,,Grybów” za piwo jasne  „Grybów Premium”; w 2004 r. - Krzysztof Maurer i jego tłocznia z Zarzecza k/Łącka za jabłko w płynie; w 2005 r. - Janina Molek; w minionym roku - Stowarzyszenie „Łącka Droga Owocowa” (prezes Krzysztof Maurer)  za jabłka łąckie.

Tegoroczne nominacje zostaną wręczone  podczas małopolskiego finału konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, którego dziesiąta edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę, podczas „Agropromocji” w Nawojowej.

Otrzymają je: Janina Molek, Maria Olczyk z domu weselnego „Akropol” w Gorlicach za pierogi staropolskie, Kazimierz Furczoń z Leśnicy k/Nowego Targu za bryndze podhalańską i Stanisław Mądry z Nowej Wsi Szlacheckiej k/Liszek za szynkę z dzika.

Wręczenie „Pereł” odbędzie się 13 września br. podczas poznańskich targów „Polagra” w „Pawilonie Regionów”, w którym zaprezentowanych zostanie kilkaset najlepszych polskich produktów i potraw tradycyjnych oraz regionalnych.

(th)

Foto: th, www.kamianna.pl i www.maurer.com.pl

Podziel się