UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Beaty, Racibora, Sabiny Sobota, 29.08.2015

Kasia woła o ratunek! Będzie wdzięczna za każdy datek

Kategoria: Wiadomości 15-01-2014, 00:00 czytane:

 razy
komentarzy: 20

Dwulatka, sądeczanka, Kasia Kuźma jest w wielkiej potrzebie. Ciężka choroba genetyczna SMA (rdzeniowy zanik mięśni), wymusiła długotrwałą rehabilitację.

Dziewczynka przeszła badania w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu. Diagnoza brzmiała jak wyrok: dziecko nie zdążyło się nauczyć chodzić i nigdy nie będzie chodziło. Jedyne co dla Kasi można zrobić, to codzienna rehabilitacja. Brak ćwiczeń powoduje osłabienie organizmu i zanik mięśni.  
Kasia oprócz ćwiczeń prowadzonych w domu, uczęszcza na specjalistyczne zajęcia, wybiera się na kolejny turnus rehabilitacyjny. Niestety, jej dolegliwość nie jest wpisana w sporządzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia rejestr chorób przewlekłych. Rodzinę, utrzymującą się z pensji ojca, nie stać na kosztowne leczenie i rehabilitację.
Kasia potrzebuje specjalnego wózka inwalidzkiego, koncentratora tlenu, pulsoksymetra, pionizatora, łuski ortopedycznej, łóżka ortopedycznego, specjalistycznego fotelika samochodowego, wózka elektrycznego.
Kasia będzie wdzięczna za każdy datek. Liczy się najskromniejsza wpłata, coroczny odpis 1 procent podatku (odliczany od kwoty podatku dochodowego PIT i CIT): KRS 0000037904, cel szczegółowy: 22386 Kuźma Katarzyna (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia). O pomoc apelują rodzice: tel. 795-617-908, kasia.kuzma@poczta.onet.pl.
Więcej informacji o Kasi na stronie internetowej: www.kasiakuzma.pl
(s)

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się