UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dalii, Idy, Rocha Piątek, 04.09.2015

Nowak: Będzie obwodnica północna, Węgierska "bis" i trzeci most

Kategoria: Wiadomości 03-06-2013, 09:35 czytane:

 razy
komentarzy: 18

- Jeśli przyjmiemy, że Polska jest w zastoju, to Nowy Sącz nie jest. Ale jeśli mówimy o oczekiwaniach to możemy taką tezę postawić - mówił na antenie Radia Kraków Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

W ramach kampanii radiowej poświęconej kondycji najważniejszych miast Małopolski reporterzy rozmawiają z decydentami i mieszkańcami o największych problemach i sposobach ich rozwiązania. 
Gościem Radia Kraków był m.in. prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, który odpowiadał na pytania Sławomira Wrony na temat aktualnej kondycji miasta.
W przeciwieństwie do wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża (Gwiżdż o Nowym Sączu: To nie jest miasto w zastoju, tylko w rozwoju), Nowak nie poczuł się urażony tezą, jakoby Nowy Sącz był miastem w zastoju. Wyraził chęć dyskusji na ten temat. 

- Jeśli przyjmiemy za tezę, że Polska jest w zastoju, to Nowy Sącz nie jest. Ale jeśli mówimy o oczekiwaniach to możemy taką tezę postawić. Narzekamy na wiele segmentów życia. To zbiega się także i rzutuje na sytuację w mieście.

Pytany o najpilniejsze inwestycje drogowe mówił o nieodległej budowie obwodnicy północnej i drodze równoległej do ul. Węgierskiej.
- Po budowie obwodnicy to, nad czym już pracujemy i mam nadzieję, że będziemy gotowi z dobrym projektem w czasie, kiedy te pieniądze będą uruchomione, to mianowicie tzw. Węgierska „bis”, a następnie kolejna przeprawa przez Dunajec. To byłby trzeci most - przedłużenie ulicy Piramowicza – to już też znany projekt. I oczywiście, co jest dla mnie istotne, porozumienie z panem wójtem Stawiarskim z gminy Chełmiec o wspólnej inwestycji po drugiej stronie Dunajca, bliżej Dunajca, bliżej wałów, która w zdecydowany sposób ułatwi komunikację - mówił na antenie Radia Kraków Ryszard Nowak.

Cały wywiad znajdziecie tutaj: Prezydent N. Sącza: "Miasto nie jest w zastoju"


Źródło:
 

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się