UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława Piątek, 28.08.2015

Nowy konkurs na dyrektora. Zgłosiły się trzy osoby

Kategoria: Wiadomości 12-07-2012, 09:43 czytane:

 razy

Zgłosiło się trzech kandydatów do konkursu na dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie (powiat limanowski). Termin składania aplikacji minął 10 lipca. Poprzedni konkurs został unieważniony.

Swoje kandydatury zgłosili: Barbara Dziwisz (radna wojewódzka), Dominika Gniecka (p.o. dyrektora szkoły w Podobinie) oraz Jarosław Mazur (nauczyciel z Mszany Górnej).  To te same osoby, które zdecydowały się wystartować w poprzednim konkursie.

Wtedy wygrała Barbara Dziwisz, ale konkurs został unieważniony.  Radna wojewódzka jako jedyna stanęła przed komisją konkursową. Kandydatury Gnieckiej i Mazura zostały odrzucone ze względów formalnych. Odwołali się od tej decyzji.

- Złożyli niewłaściwe dokumenty wymagane w procesie rekrutacji – skomentował w połowie czerwca Janusz Potaczek, wójt gminy Niedźwiedź.

Chodziło o zaświadczenia lekarskie, które p.o. dyrektora przedstawiła na nieodpowiednim druku,  nauczyciel natomiast – zamiast oryginału przedstawił jego kopię.

Komisja uznała jednak odwołanie Dominiki Gnieckiej.

- Uwzględniliśmy ten protest, bo zgodnie z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z czerwca ubiegłego roku, nie jest ważny druk, na jakim zostało wystawione zaświadczenie. Liczy się, kto je wystawił – lekarz z odpowiednimi uprawnieniami. A w tym przypadku tak było – wyjaśnił Janusz Potaczek.

Nowego dyrektora poznamy 24 lipca.

(MC)

Fot. Archiwum szkoły

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się