UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dalii, Idy, Rocha Piątek, 04.09.2015

NOWY SACZ. Bezpieczne Ferie

*}
Kategoria: Wiadomości 14-01-2010, 09:08 czytane:

2254

 razy

Od najbliższego poniedziałku przez dwa tygodnie dzieci i młodzież będą miały przerwę w nauce. Urząd Miasta, policja, placówki oświatowo-wychowawcze oraz zarządy sądeckich osiedli, przygotowały szereg atrakcji...

Od najbliższego poniedziałku przez dwa tygodnie dzieci i młodzież będą miały przerwę w nauce. Urząd Miasta, policja, placówki oświatowo-wychowawcze oraz zarządy sądeckich osiedli, przygotowały szereg atrakcji w ramach kolejnej już edycji „Bezpiecznych Ferii”. Inauguracja akcji odbędzie się 18 stycznia 2010 r. w obiekcie krytej pływalni MOSiR, gdzie o godz. 10:00 odbędą się zawody pływackie.

Jak informuje biuro pasowe UM ponadto w ofercie znajdą się wszystkie sprawdzone do tej pory formy wypoczynku:

- zajęcia sportowo-rekreacyjne w obiektach MOSIR (kryta pływalnia, sztuczna ślizgawka, hala sportowa, ścianka wspinaczkowa), zajęcia strzeleckie na Strzelnicy LOK,

- zajęcia w salach zabaw (Bajkoland, Arkadia, Ufoland),

-  zajęcia z grami planszowymi w klubie Hobbit.

Ciekawe propozycje przygotował Pałac Młodzieży. Będą to warsztaty plastyczne, językowe (j. niemiecki i j. angielski), teatralne, szachowe, tańca nowoczesnego, gitarowe, wokalne, komputerowe, szachowe (zapisy w Pałacu Młodzieży), warsztaty bębniarskie, warsztaty dotyczące strojów średniowiecznych zatytułowane „Damy i rycerze”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat i zorganizowane zostały we współpracy z krakowska fundacją „Nomina Rosae”.

Dla młodych kinomanów proponujemy również dwa seanse filmowe w Kinie Krokus. Swoją ofertę dla młodych czytelników przygotowała również Sądecka Biblioteka Publiczna - Oddział dla Dzieci przy ul. Lwowskiej. W tym roku zatytułowano je „Konik Garbusek i inne rosyjskie bajki ludowe”. Zajęcia będą miały charakter literacko-teatralny.

Najbardziej atrakcyjne w tegorocznej ofercie wydają się wyjazdy na narty do stacji narciarskiej w Rytrze oraz zorganizowane przy współpracy z ZHP wyjazdy na kuligi - również do Rytra, które przejadą malowniczą trasą Roztoki Ryterskiej. W trakcie wycieczek dzieci otrzymają ciepły posiłek, objęte będą również fachową opieką oraz ubezpieczeniem. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach mogą zgłaszać chęć uczestnictwa do zarządów swoich osiedli.

(PG)

Podziel się