UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego Niedziela, 30.08.2015

Nowy Sącz: Pierwsza Pasterka w nowej kaplicy

Kategoria: Wiadomości 25-12-2012, 12:33 czytane:

 razy
komentarzy: 12

Ponad tysiąc osób zgromadziła Pasterka w nowej kaplicy bł. Jana Pawła II na osiedlu Westerplatte w Nowym Sączu, gdzie budowany jest kościół. Nie wszyscy wierni zmieścili się w środku, większość marzła na zewnątrz. Na Północkę przyszli starzy i młodzi, kobiety i mężczyźni, było dużo dzieci.

Mszę św. pasterską koncelebrowało trzech kapłanów z parafii farnej na czele z ks. Zbigniewem Biernatem, budowniczym kościoła i duszpasterzem nowego rektoratu parafii św. Małgorzaty. Przygrywał prawdziwy organista i trębacz (młodzi ludzie), był ekran, na którym wyświetlały się słowa kolęd. Mieszkańcy osiedla Westerplatte dali dzisiaj o północy piękny pokaz śpiewania pieśni Bożonarodzeniowych. Zaczęli naturalnie od „Bóg się rodzi”, a  potem "Lulajże Jezuniu", "Jezu malusieńki", "Nie było miejsca dla Ciebie" itd. Nie zabrakło w kaplicy szopki ze św. Rodziną, pastuszkami i aniołkiem, ktory kiwa główką, gdy się wrzuci grosika do skarbonki. A potrzeby nowej wspólnoty parafialnej są wielkie...
Podczas kazania ks. Biernat powiedział, że to już trzecia Pasterka na osiedlu Westerplatte i ma charakter dziękczynny, bo jest pierwszą pod dachem. W Wigilię 2010 i w 2011 roku ludzie gromadzili się na mszy pasterskiej wokół krzyża i ołtarza polowego.
- Po dziesięciu miesiącach budowania kaplicy, Bóg zamieszkał pośród naszego osiedla. Niech będzie uwielbiona Boża Dziecina! Dziękuję budowniczym kaplicy i wszystkim ofiarodawcom tego dzieło – mówił wzruszony ks. Biernat.
Po Komunii świętej (kapłanom pomagali świeccy szafarze) ks. Biernat powiedział, że rozdano ok. 1200 komunikantów. - To pokazuje jak ta kaplica była potrzebna w tym miejscu, w środku tak dużego osiedla - mówił.
Kaplica mieści ok. 300 osób. W „prezbiterium” wisi krzyż i duży, udany portret bł. Jana Pawła II. Na stole ołtarzowym stoi relikwiarz Papieża-Polaka. Na ścianach kaplicy wiszą święte obrazy i stacje drogi krzyżowej. Są dwa konfesjonały, żyrandole, a nawet kropielnica przy drzwiach. Jest obszerna zakrystia, słowem - niczego nie brakuje.
- To wszystko dzięki ciężkiej pracy księdza Zbigniewa – mówiły starsze "parafianki", wracając z Pasterki do domu. Kobiety były bardzo zadowolone, że już nie muszą maszerować pół godziny na Pasterkę w Bazylice św. Małgorzaty.
Pasterka zapoczątkowała codzienne msze św. w kaplicy na os. Westerplatte (w niedziele i święta o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00). Miastu przybyło nowe miejsce kultu wiary katolickiej. Za parę lat, gdy gotowy będzie kościół, powstanie tam nowa parafia, wydzielona z parafii-matki św. Małgorzaty.
(HSZ), fot. własne


Podziel się

Galeria

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się