UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dalii, Idy, Rocha Piątek, 04.09.2015

Uwaga kierowcy: Noga z gazu, śnieg będzie padał do wieczora

Kategoria: Wiadomości 29-10-2012, 11:34 czytane:

 razy
komentarzy: 7

Od rana policjanci odnotowali już siedem kolizji na terenie powiatu nowosądeckiego. Trudne warunki drogowe panują w Krynicy i Łabowej. W Nowym Sączu drogi są odśnieżone, ale jest ślisko, jak wszędzie. Śnieg sypał będzie co najmniej do wieczora, więc ostrzegamy kierowców, zwłaszcza tych, którzy nie zmienili opon na zimowe - noga z gazu!

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, dziś do godziny 20 są przewidywane opady śniegu w naszym regionie. Spowodują one przyrost pokrywy śnieżnej od 3 do 7 cm, miejscami nawet do 10 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska oszacowano na 90 procent, a stopień zagrożenia na pierwszy w trzystopniowej skali. 
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje, by o wszelkich zdarzeniach, które będą miały istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi oraz podjętych działaniach, informować na bieżąco, dzwoniąc na numer telefonu (18) 41-41-621 lub numer komórkowy 0 604-946-150.
Sprawdziliśmy, jak na chwilę obecną (godzina 12.15) wygląda sytuacja na terenie powiatu sądeckiego oraz w samym Nowym Sączu. Sądeccy policjanci od rana odnotowali już siedem kolizji drogowych, których przyczyną były trudne warunki drogowe. Jest ślisko, a miejscami na ulicach zalega błoto pośniegowe.
-

Obecnie w południowej i wschodniej części powiatu występują utrudnienia w gminach Łabowa i Krynica-Zdrój - informuje Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - Kierowcy muszą szczególnie uważać na drogach: Kotów-Kamianna, Berest-Piorunka-Czyrna oraz na ulicy Pułaskiego w Krynicy. Choć służby są w gotowości i pługi na bieżąco odgarniają śnieg, to przy ciągłym opadzie droga za chwilę znów jest zaśnieżona. Lepiej więc, by kierowcy w miarę możliwości wybierali inne trasy.
Nieco sytuacja jest w samym Nowym Sączu.
- Na drogach w mieście sytuacja jest pod kontrolą - zapewnia Małgorzata Grybel z sądeckiego magistratu. - Główne ulice są odśnieżane, pracują również piaskarki, jednak przy takiej aurze kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.
Obecnie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na podjeździe w Lubomierzu (gm. Mszana Dolna). Przejezdne są też drogi krajowe. Od rana jeździ po nich 14 piaskarek. Utrudnienia były w Cieniawie i Obłazach Ryterskich, ale drogowcom udało się je pokonać. Jak zapewniono nas w podegrodzkiej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rejon Nowy Sącz, kierowcy nie mają problemów z podjazdem na Wysokie i Just. Trochę wartwy śniegu zalega na trasie Nowy Sącz-Frycowa, ale ma ono zostać wkrótce usunięte.
Dzisiejsze opady nie zaskoczyły więc drogowców, gorzej z kierowcami, którzy jeszcze nie zdążyli zmienić opon na zimowe. Na szczęście jutro ma już nie padać i nieco się ociepli. Zima da nam więc jeszcze trochę czasu przed ostatecznym uderzeniem. Warto więc wybrać się do wulkanizatora i zmienić opony.
- Trzeba czekać co najmniej dwie godziny. Kolejki są spore. Najlepiej przyjechać z samego rana, koło godziny 7, wtedy jest mniejsze obłożenie - poinformowano nas w wulkanizacji przy ul. Papieskiej w Nowym Sączu. - Teraz chłopaki pracują właściwie do oporu. Jeżeli są klienci, to nawet do 21.

Zygmunt Gołąb, (ALF, MIGA)
Galeria zdjęć: JEC

Na zdjęciach: 
1. Ul. Pułaskiego w Krynicy, fot. BK
2. Sytuacja na Krzyżówce (droga do Krynicy), fot. BK
3. Droga między Nowym Sączem i Nawojową - nadesłał Piotr Szczepanowicz,

Przysyłacie nam informacje o sytuacji drogowej w Waszych stronach. Ślijcie zdjęcia. Będziemy je publikować na łamach portalu.
Do Waszej dyspozycji jest adres: m.kowalczyk@sadeczanin.info

Podziel się

Galeria

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się