UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Beaty, Racibora, Sabiny Sobota, 29.08.2015

PRZYSIETNICA. Walne strażaków połączone z zabawą

*}
Kategoria: Wiadomości 01-02-2010, 11:05 czytane:

1158

 razy

W Domu Strażaka w Przysietnicy odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP połączone z uroczystym oddaniem do użytku wyremontowanej świetlicy. Wieczorem druhowie wraz z rodzinami bawili się na zabawie. W spotkaniu wzięli udział m.in. burmistrz Starego Sącz

W Domu Strażaka w Przysietnicy odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP połączone z uroczystym oddaniem do użytku wyremontowanej świetlicy. Wieczorem druhowie wraz z rodzinami bawili się na zabawie. W spotkaniu wzięli udział m.in. burmistrz Starego Sącza Marian Cycoń, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jerzy Górka oraz naczelnik Zarządu Gminnego OSP Antoni Piętka.

Jak podkreślił prezes OSP Kazimierz Gizicki, remont to zasługa Fundacji Wspomagania Wsi, która przyznała środki na zakup materiałów. Sama realizacja opierała się na społecznej inicjatywie strażaków. Jak wyliczono 34 druhów którzy przepracowało 1450 godzin. W roku 2009 r. w remizie urządzona została biblioteka, która zajmuje powierzchnię wynosi 100 m2. W tej nowoczesnej placówce są sale dla małego czytelnika oraz centrum informacyjne z ośmioma stanowiskami komputerowymi. Także w tym przypadku praca przy remoncie pomieszczeń przysietniczanie wykonali własnoręcznie, przy wsparciu Marii Sosin – dyrektora Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu.

Warto dodać, że w ubiegłym roku OSP zakupiła nowe drzwi garażowe do Domu Strażaka oraz małego terenowego jeepa, bardzo przydatnego w tej miejscowości.

(PG)

Podziel się