UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława Czwartek, 30.07.2015

Nowy Sącz: Śmieci odbiorą sądeckie firmy. Zmiana decyzji

Kategoria: Gospodarka 12-06-2013, 07:54 czytane:

 razy
komentarzy: 14

Nie Włosi, a SITA, NOVA i Empol będą po 1 lipca gospodarować opadami na terenie Nowego Sącza. Komisja przetargowa zgodnie z zaleceniem KIO dokonała ponownego wyboru oferenta. Oferta konsorcjum AVR została odrzucona.

- Krajowa Izba Odwoławcza na swoim posiedzeniu w dniu 7 czerwca uwzględniła odwołanie złożone przez konsorcjum sądeckich firm, spółek SITA, NOVA i Empol, po czym nakazała dokonać powtórzenia czynności ofert i dokonać wyboru najkorzystniejszej, wykluczając konsorcjum AVR – informuje Dorota Goławska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – W związku z powyższym komisja przetargowa wybrała ofertę sądeckich firm.
Zainteresowane strony o unieważnieniu czynności wyboru poprzedniej oferty poinformowało pismo od wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża. Termin na odwołanie od tej decyzji mija 20 czerwca. Czy AVR skorzysta z tej możliwości? Grzegorz Bonar, dyrektor techniczny spółki AVR, nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi:
- Czekamy na uzasadnienie, po zapoznaniu się z jego treścią, po jego analizie, podejmiemy dalsze działania i kroki - mówi.
- Jest to dla nas duże wyzwanie, do decyzji tej podchodzimy z dużym respektem – komentuje decyzję komisji przetargowej Zbigniew Kowal, wiceprezes spółki SITA. – Mieszkańcy nas znają, będziemy kontynuować to, co było. Obecnie wraz spółkami NOVA i Empol jesteśmy w trakcie ustalania, jak racjonalizować obsługę mieszkańców – podkreśla.

ZOG
Fot. sxc.hu
 

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się