UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dalii, Idy, Rocha Piątek, 04.09.2015

Sądy i ZUS 2 maja mają wolne. Pozostałe urzędy pracują

Kategoria: Wiadomości 30-04-2013, 08:52 czytane:

 razy

Pracownicy większości urzędów w czwartek (2 maja) będą czekać na petentów, tak jak w każdy normalny dzień pracy. Są jednak wyjątki.

Wszystkie wydziału Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu będą otwarte od godz. 7.30 do 15.30.
- Wielu mieszkańców Nowego Sącza 2 maja robi sobie dzień wolny od pracy. Wiemy, że niektórzy ten dzień przeznaczają na załatwienie spraw, na które w pracującym tygodniu nie mają czasu. Z uwagi na to miejscy urzędnicy będą oczekiwać na petentów, tak jak każdego normalnego dnia pracy – mówi Elżbieta Pach z biura prasowego prezydenta Nowego Sącza.
Otwarty będzie także Urząd Skarbowy w Nowym Sączu. Klienci na załatwienie swoich spraw będą mieć czas od godz. 7.15 do 15.15. Należy jednak pamiętać, że kasa w skarbówce czynna jest krócej, bo od godz. 7.30 do 14.
Długi weekend czeka natomiast pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu. 2 maja ze względu na ograniczony ruch klientów zarówno sale obsługi ZUS w całej Polsce, jak i Centrum Obsługi Telefonicznej będą nieczynne. Zainteresowani będą mogli skorzystać z systemu całodobowej automatycznej informacji COT. Warto zaznaczyć, że urzędnicy ZUS dzień wolny odpracują w sobotę 11 maja. Sale obsługi klienta będą wtedy czynne od godz. 8 do 15. W tych godzinach będą także dostępni konsultanci Centrum Obsługi Telefonicznej.
Podobna sytuacja jest w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. Jego pracownicy 2 maja mają wolne, ale za to do pracy przyjdą 11 maja. Od godz. 7.30 do 15.30 będą przyjmować interesantów.
2 maja większość urzędów gmin na terenie powiatu nowosądeckiego będzie czynna. Jednak przed wyjściem z domu, lepiej zadzwonić i upewnić się, że w czwartek będziemy mogli pozałatwiać swoje urzędowe sprawy.
Dniami wolnymi od handlu są 1 i 3 maja. W te dni właściwie wszystkie sklepy powinny być zamknięte, choć nie wykluczone, że otwarte będą małe sklepiki. Podobnie sytuacja ma się z aptekami – czynne będą te, które obsługują klientów całą dobę.

(ALF)
Fot. (JB)

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się