UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława Piątek, 28.08.2015

Wigilijne spotkanie w muszyńskim ośrodku, wspólne kolędowanie

*}
Kategoria: Kościół i Religia 24-12-2010, 17:39 czytane:

1625

 razy

W Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie odbyło się spotkanie przedświąteczne. Na wigilię przybyło 40 podopiecznych z gmin: Muszyna, Krynica-Zdrój i Piwniczna-Zdrój. Honory gospodyni pełniła jak zawsze dyrektor POW Maria Żuchowicz.

Liczni goście obejrzeli poetycko-muzyczne przedstawienie w wykonaniu uczestników zajęć w POW. Była też prezentacja multimedialna, obrazująca działania podjęte przez ośrodek w 2010 r.  Ks. proboszcz Paweł Stabach pobłogosławił opłatki oraz potrawy, a następnie wszyscy składali sobie życzenia. Wśród dań nie zabrakło barszczu z krokietem, gołąbków z sosem pomidorowym. Smakowano też ryby na ciepło, sałatek, śledzi, kompotu z suszu i ciasta. Wspólne biesiadowanie przy dźwiękach kolęd wypełniło salę ośrodka. Na zakończenie uczestnicy zajęć dostali paczki żywnościowe.

******

WARTO WIEDZIEĆ

Wsród zaproszonych gości byli: Adam Mazur – radny powiatowy; Renata Bojanowska i Antoni Jarząbek – przedstawiciele PCPR w Nowym Sączu; ks. Paweł Stabach – proboszcz parafii pw. Świętego Józefa w Muszynie; - Rolanda Foryś – kurator sądowy; Czesława Oczkoś – sekretarz UMiGU Muszyna; Lidia Kos – kierownik OPS Muszyna; Maria Mąka – kierownik OPS Krynica, komendant Policji w Muszynie - Ireneusz Dubiela.

Nie zapomniano też o sponsorach, dzięki którym to spotkanie miało tak uroczysty charakter. Podziękowano dobrodziejom, którzy w szczególny sposób wspierają działalność Ośrodka: Lucjanowi Sekule, który trzy razy w tygodniu nieodpłatnie przekazuje uczestnikom zajęć chleb oraz restauracji „Gawra” z Krynicy, a także Ośrodkom Pomocy Społecznej, z Muszyny, Krynicy – Zdroju i Piwnicznej-Zdroju.

(BK)

Foto Archiwum POW

Podziel się

Galeria