UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego Niedziela, 30.08.2015

Zderzenie opla, audi i autobusu kursowego w Wielogłowach

Kategoria: Wiadomości 07-02-2013, 12:10 czytane:

 razy
komentarzy: 21

Dzisiaj rano (7 lutego) w Wielogłowach w gm. Chełmiec zderzyły się dwa samochody osobowe i autobus kursowy, w którym podróżowało około 20 pasażerów. Na szczęście żaden z nich nie odniósł obrażeń. Do szpitala w Nowym Sączu zostały przewiezione dwie osoby.

Do zdarzenia doszło około godz. 5.50 na drodze krajowej. W akcji ratowniczej brały udział straż pożarna (ratownicy z JRG nr 1 z Nowego Sącza), policja i trzy karetki pogotowia ratunkowego.
Zderzyły się opel vectra, audi S4 i autobus. Audi znalazło się w rowie. Autobus kursowy relacji Nowy Sącz-Kraków, w którym podróżowało około 20 pasażerów zatrzymał się tuż koło rowu. Samochód opel rozpadł się na dwie części.
- Jechałem autobusem do pracy w Krakowie – opowiada pasażer autobusu (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). – Wyjechaliśmy z dworca PKS w Nowym Sączu o godz. 5.30. – Myślałem, że w drodze jeszcze trochę pośpię. Za kamieniołami usłyszałem głuche stuknięcie i zobaczyłem, że autobus przesuwa się w stronę rowu i muru oporowego. Autobus zatrzymał się w odległości około dwudziestu centymetrów od rowu. Lekko się przechylił.
Na szczęście żaden z pasażerów, którzy jechali autobusem nie ucierpiał. Nasz Czytelnik, który podróżował autobusem wrócił do domu. Nie zdecydował się na kontynuację podróży.
- Zanim na miejsce zdarzenia dotarli strażacy, pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia, którzy tego wymagali udzielił policjant podróżujący autobusem. Ratownicy, po dojechaniu na miejsce zdarzenia założyli kołnierz ortopedyczny i opatrunek rannemu kierującemu oplem vectrą - informuje bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. - Kołnierz ortopedyczny założono także kierującej audi, udzielono jej też wsparcia psychicznego. Potem tymi osobami zajęły się zespoły pogotowia ratunkowego.
Pojechały one do szpitala. Przez pewien czas droga w Wielogłowach w ogóle była nieprzejezdna. Później ruch pojazdów odbywał się tam wahadłowo. Pasażerowie, którzy dalej chcieli kontynuować podróż pojechali do Krakowa innymi autobusami.
– Kierujący oplem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zderzył się z samochodem audi i autobusem. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący oplem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem – relacjonuje st. sierż. Justyna Basiaga, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 

(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu, Czytelnik W.M.

Podziel się

Galeria

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się