Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
11/01/2018 - 14:05

Czyja papuga wybrała smog zamiast bezpiecznej klatki? Alert na Wólkach

Internauta zauważył papugę koło przedszkola przy Barbackiego na osiedlu Wólki. Ptak jest najpewniej na gigancie, tyle, że szanse na przeżycie ma niewielkie. Kto mu pomoże? Do kogo należy?

Nie raz i nie dwa zdarzyło się, że ptaki żyjące w niewoli wymykały się poza bezpieczne schronienie. Zew wolności widać jest górą niezależnie od luksusów serwowanych w klatkach przez właścicieli. Tyle tylko, że większość takich ptaków a przede wszystkim jaskrawo zabarwione papugi, mają nikłe szanse na przeżycie na wolności. Nawet nie chodzi o to, że mogą paść łupem dziko żyjących kotów. Największym zagrożeniem są dla nich inne ptaki, które odmieńców po prostu zadziobują. Nie wiadomo też jak ptak poradzi sobie z niską i spadającą coraz bardziej temperaturą. 

Zobacz też: Kogo ściga Straż Miejska: lisa, wiewiórkę, papugę a nawet żółwia

Tym zasadniejsze jest larum podniesione przez jednego z internautów na Facebooku na profilu Spotted: Nowy Sącz. Wiecie do kogo może należeć widoczne na zdjęciu stworzenie? Alarmujcie właściciela, który ma zdecydowanie większe na jego złapanie niż Straż Miejska, którą zazwyczaj w takich sytuacjach alarmują mieszkańcy. Udostępnijcie tę wiadomość dalej.

ES [email protected] Fot.: Facebook

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu