Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
02/02/2018 - 22:05

Klemens Ogórek najpopularniejszym, a Dariusz Popiela najlepszym Sportowcem Sądecczyzny

Zakończyła się gala Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, którego organizatorem było Stowarzyszenie dla Miasta, a „Sądeczanin” patronem medialnym.

Zwycięzcą dzięki głosom kibiców został Klemens Ogórek, zawodnik Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin. Drugie miejsce zajęła Karolina Sekuła, reprezentująca ten sam klub i dyscyplinę. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Robert Ruchała, walczący w Brazylijskim Jiu-Jitsu i MMA. Po raz pierwszy kapituła plebiscytu uhonorowała najlepszego sportowca roku. Został nim kajakarz Dariusz Popiela, który w konkurencji olimpijskiej zdobył wicemistrzostwo Europy i mistrzostwo Polski.

Pełna lista finalistów z podziałem na zajęte miejsca:

1. Klemens Ogórek
2. Karolina Sekuła
3. Robert Ruchała
4. Aleksandra Michalczyk
5. Kamila Nowak
6. Michał Dudczak
7. Jolanta Cichoń
8. Arkadiusz Borzęcki
9. Marlena Stefańska
10. Damian Tyczyński
11. Filip Mordarski
12. Maciej Kiełbasa
13. Sandra Różycka
14. Tomasz Brotoń
15. Kamila Igielska

Wręczono również nagrody w innych kategoriach. Najwięcej statuetek zgarnęła Sandecja Nowy Sącz, która w ubiegłym roku wywalczyła historyczny awans do LOTTO Ekstraklasy.

Sportowa impreza 2017: Gala DSF Kickboxing Challange
Nauczyciel roku: Tadeusz Olszewski, trener SKPS Dunajec
Prezes roku: Andrzej Danek (Sandecja)
Trener roku: Radosław Mroczkowski (Sandecja)
Drużyna roku: Sandecja Nowy Sącz
Sponsor roku: Zbigniew Szubryt
Wyczyn roku: Beata Leśnik (Mistrzostwo Świata w kickboxingu)
Najbardziej medialny sportowiec: Tomasz Brotoń (kickboxing - Fight House 27)

Jubileuszową edycję podsumował Tomasz Michałowski. - Dziś podsumowujemy XV edycję Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2017 roku. Obchodzimy więc kolejny jubileusz. Za 3 lata, nasz Plebiscyt osiągnie swoistego rodzaju dojrzałość. W 2018 roku nasze Stowarzyszenie świętuje także inny jubileusz, 10 rocznicę powstania - powiedział prezes Stowarzyszenia Dla Miasta.

- W kilku zdaniach postaram się podsumować tegoroczną edycję. Zgłoszono 91 sportowców z kilkunastu dyscyplin pokazuje to, ze nasz region jest kuźnią sportowych talentów. W tegorocznej edycji widać pewne nowe trendy w polskim sporcie. Mam na myśli fakt, ze do sportu garną się coraz młodsi ludzie, i w bardzo młodym wieku odnoszą już znaczące sukcesy - dodał.

Na wyróżnienie zasłużyli najmłodsi. - Wymienię może tylko dwie postacie z finałowej piętnastki. Pływak Filip Mordarski ma zaledwie 12 lat, a bije rekord za rekordem, i jest nadzieją polskiego pływania. Młodziutka koszykarka UKS Żak Aleksandra Michalczyk w niedawnym meczu ligowym przeciwko drużynie z Tarnowa zdobyła 62 punkty. Dziś do sportu wchodzi się znacznie wcześniej niż kiedyś i już w bardzo młodym wieku odnosi się sukcesy. Jeszcze 6-7 lat temu w plebiscycie triumfowali dojrzali sportowcy w wieku blisko lat trzydziestu lub starsi - podkreślił Michałowski.

- Dziś tego rodzaju konkursy wygrywają coraz młodsi. To swoistego rodzaju znak czasu. W sporcie ważna jest czasami ułańska fantazja, ale także doświadczenie i rutyna. Dowodem na to jest Beata Małek, która do sportu wróciła po 7 latach, i zrobiła to w mistrzowskim stylu sięgając po tytuł mistrzyni świata w kickboxingu - podsumował prezes Stowarzyszenia Dla Miasta.

Dla gości zgromadzonych podczas gali w Hotelu Beskid wystąpiła popularna Kapela Ciupaga z Łącka, która zagrała na scenie swoje największe przeboje, wprowadzając regionalny klimat do imprezy. Oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewniła firma Starsky Live Show z Nowego Sącza.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie stypendiów ufundowanych przez Fundację Sądecką w ramach Funduszu Stypendialnego im. Braci potoczków o wartości 1,5 tyś. każde, Przekazał je dyrektor Przemysław Bawołek. Nagrodzeni nimi zostali Aleksandra Michalczyk, Jolanta Cichoń oraz Filip Mordarski.

Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny wybranym przez czytelników portalu „Sądeczanin” został Robert Ruchała. Nagrodę wręczył mu dyrektor ds. organizacyjnych Grzegorz Piechotka

MŚ ([email protected]). Fot. Krzysztof Czernecki

XV Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Uroczysta gala finałowa odbyła się w Hotelu Beskid. Fot. Adrian Maraś.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018