Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
13/02/2018 - 10:05

Nowego dyrektora sądeckiego szpitala wyłoni konkurs?

Lidia Zelek od kilku dni pełni obowiązki dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył jej pełnienie tej funkcji po nagłej śmierci dyrektora Artura Puszko.

Lidia Zelek do momentu powierzenia jej tej odpowiedzialnej funkcji była zastępcą dyrektora ds. administracyjno-pracowniczych i przez czternaście lat współpracowała z dyrektorem Puszko, który krok po kroku realizował swoją wizję rozwoju lecznicy.

Zobacz także: Kto będzie kierował sądeckim szpitalem? Decyzje zapadły już dziś

Zarząd województwa małopolskiego powierzył jej pełnienie obowiązków dyrektora szpitala. Zdaniem członków zarządu jest to osoba, która pokieruje tą placówką medyczną i będzie kontynuowała dzieło zmarłego dyrektora Puszko.

Kto zostanie nowym dyrektorem naczelnym szpitala? Jeszcze nie wiadomo.

Lidia Zelek będzie kierowała szpitalem, jak się wydaje, do czasu wyboru nowej osoby. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ona wyłoniona dzięki konkursowi. Kiedy zostanie ogłoszony?  Tego jeszcze nie wiadomo.

- Konkurs jest obowiązkowy i to nie ulega wątpliwości – mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. – Nie ma przepisu, który narzucałby jakiś konkretny termin wyboru nowego szefa szpitala. Konkurs można przesuwać, ale po co. Z członkami Zarządu Województwa Małopolskiego będziemy nad tym, być może jeszcze dzisiaj, dyskutować.

[email protected], Fot. arch. Sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018