Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
13/09/2017 - 17:15

Sądecki policjant jednym z najlepszych dzielnicowych Małopolski

Maciej Kuźma, który pracuje jako dzielnicowy w sądeckiej policji, zajął drugie miejsce w eliminacjach do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Funkcjonariusz będzie reprezentował nasz region w finale.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje do finału X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych  „Dzielnicowy Roku”.  Podczas zawodów funkcjonariusze rywalizowali w trzech konkurencjach. Najpierw musieli rozwiązać test wiedzy policyjnej. Następnie wykazać się umiejętnościami w strzelaniu, a na koniec wszyscy byli poddani symulacji w przyjmowaniu interesanta.

- Zwycięzcą eliminacji wojewódzkich został Łukasz Proszowski reprezentujący Komendę Miejską Policji w Tarnowie, drugie miejsce zajął Maciej Kuźma z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Magiera z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie – informuje Barbara Leśniak z sądeckiej policji.

Finał ogólnopolskich zawodów odbędzie się 17-20 października w Szkole Policji w Katowicach. Weźmie w nim udział dwóch najlepszych dzielnicowych z Małopolski - Łukasz Proszowski i Maciej Kuźma.

Paweł Dzierżak, zastępca komendanta krakowskiej policji wręczył Maciejowi Kuźmie i innym najlepszym policjantom puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne, a kom. Grzegorz Gubała - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP, podarował im nagrody rzeczowe.

RG [email protected]  Fot. KWP Kraków

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018