Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
12/01/2018 - 11:30

Sądeczanin nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Potrącił policjantkę

27-letni mieszkaniec Nowego Sącza odpowie za przekroczenie na drodze dozwolonej prędkości i potrącenie policjantki na terenie powiatu nowotarskiego.

Wydarzenia rozegrały się w Tylmanowej 5 stycznia br. Kierowca forda transita jadącego przez tę miejscowość przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 67 km.

 Wykroczenie to nie uszło uwadze policjantów, który w tym czasie pełnili służbę na drodze. Policjantka od razu dała kierowcy sygnał, by zatrzymał się do kontroli.

- Kierowca forda zaczął najpierw zwalniać, ale zaraz potem gwałtownie przyspieszył i odjechał – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mundurowi natychmiast ruszyli za uciekającym autem w pościg. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali auto.

- Kiedy policjantka podbiegła do pojazdu i otworzyła drzwi, 27 latek próbował jeszcze uciekać – dodaje rzecznik małopolskiej policji.  - Cofnął i uderzył drzwiami stojącą przy samochodzie funkcjonariuszkę. Policjantka przewróciła się. W wyniku uderzenia złamała kostkę. Okazało się, że fordem kierował mieszkaniec Nowego Sącza.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, które starosta nowotarski decyzją administracyjną zatrzyma na okres 3 miesięcy.

Ponadto sądeczanin odpowie za spowodowanie wypadku drogowego za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

IM. Fot i źródło: KWP w Krakowie.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu