Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
14/01/2018 - 08:00

Szkoła w Nawojowej wśród najlepszych w Polsce!

Drugie miejsce w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim, piąte w Małopolsce i 27 w Polsce – taki wynik w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2018" uzyskał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.Witosa w Nawojowej.

- To dla nas ogromne wyróżenie i dowód na wysoki poziom kształcenia - mówi Michał Bulzak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej. - Nasi uczniowie osiągają szczególnie znaczące sukcesy w dziedzinie gastronomii oraz architektury krajobrazu. Startują w olimpiadach i osiągają wysokie wyniki.

Czytaj też Sądecki „Elektryk” znowu na szczycie podium. Technikum najlepsze w całej Polsce

W nawojowskiej placówce wprowadzane są zmiany, które mają zachęcić młodzież do kształcenia się właśnie tam. Podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy w grudniu 2017 r. zdecydowano o wprowadzeniu nowych kierunków kształcenia w ZSP. Oferta edukacyjna technikum poszerzona będzie o technika informatyka, technika weterynarii i technika hotelarstwa. Utworzona też tam zostanie Branżowa Szkoła I Stopnia z klasą wielozadaniową.

Czytaj też Walenty Szarek. To on zbudował potęgę "Elektryka". Despota czy menadżer?

- Staramy się, aby uczniowie mieli bogatą ofertę kształcenia - mówił podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy starosta Marek Pławiak. - Zapewniamy im świetne warunki nauki, umożliwiamy robienie bezpłatnych kursów zawodowych, za które poza szkołą musieliby zapłacić po kilka tysięcy złotych. Wprowadzamy też nowe kierunki kształcenia, które najpierw omawiamy z potencjalnymi pracodawcami. Jest coraz większe zapotrzebowanie na fachowców w różnych zawodach i wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

(Jm) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu