Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
18/08/2022 - 11:30

Wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z Powroźnika trafi na Agro Nawojowa 2022

Na wystawę AGRO Nawojowa 2022 trafi wieniec, poświęcony w kościele w święto Matki Boskiej Zielnej (15 sierpnia), a wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Powroźniku.

W Nawojowej (3-4 września) odbędzie się wystawa AGRO Nawojowa 2022. Udział w niej zapowiedziało ponad 400 wystawców, wśród nich sadownicy, rolnicy, hodowcy zwierząt, pszczelarze, właściciele gospodarstw agroturystycznych, koła gospodyń wiejskich, rękodzielnicy z całej Polski.

Ale wystawa to również inne liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami. Trafi na niego wieniec, poświęcony w kościele pw. ś∑. Judy Tadeusza w Powrożniku, 15 sierpnia w święto Matki Boskiej Zielnej, a wykonany przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich. 

Panie z KGW zaprezentują swoją artystyczną twórczość, którą wykonują własnymi rękami, z wielką radością i entuzjazmem.

-Mamy piękny wieniec poświęcony w święto Matki Boskiej Zielnej, w naszym kościele parafialnym w Powroźniku-mówi Krystyna Cieśla, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Powroźnika.

-Ten wieniec idzie na konkurs do Nawojowej.

Wystawa AGRO Nawojowa 2022 została połączona z dożynkami powiatowymi. A przy okazji będzie można degustować potrawy regionalne i ekologiczne produkty prosto od producentów. Natomiast na miłośników kultury ludowej czekać będą występy zespołów ludowych. (MK) fot. udostępnione przez KGW Krystyna Cieśla. Dziękujemy za przesłanie błędu