Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
03/09/2023 - 19:20

AGRO Nawojowa 2023. Na dożynkach nie zabrakło chleba i wieńców z tegorocznych zbóż [ZDJĘCIA]

Również niezliczone tłumy pojawiły się w drugim dniu wystawy AGRO Nawojowa 2023. Przez tereny wystawowe przetoczyły się, podobnie, jak wczoraj, rzesze ludzi, którzy zjechali do Nawojowej z różnych zakątków nie tylko Sądecczyzny, ale Małopolski.

Dzisiaj gospodarz tej imprezy starosta Marek Kwiatkowski i wielu gości, którzy pojawili się w Nawojowej na czele z wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim, z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzejem Gut-Mostowym, z innymi parlamentarzystami i samorządowcami dziękowali Panu Bogu, rolnikom i sadownikom Sądecczyzny za ich ogromny trud, włożony w to by plony były urodzajne.

Dzisiaj, podczas wystawy AGRO Nawojowa 2023 odbyły się powiatowe dożynki. Do Nawojowej przyjechało wielu zaproszonych gości i tłumy mieszkańców, bo impreza ta cieszy się od lat zasłużoną renomą.

Była to okazja nie tylko do zobaczenia przepięknej wystawy, na którą z różnych zakątków Polski dotarło ponad trzystu wystawców i do zrobienia zakupów. Jednak była to przede wszystkim okazja do podziękowania rolnikom i sadownikom Sądecczyzny za ogrom pracy, który włożyli w tym roku w to, aby tegoroczne plony zarówno na polach, jak i sadach były udane.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się w południe na wystawowej scenie. Ceremoniał obrzędowy przedstawił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Piątkowioki” z Piątkowej. Starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego poprowadziły na scenę dwie urodziwe tancerki z „Piątkowioków”.

Gospodarza Sądecczyzny powitali chlebem i solą starostowie tegorocznych powiatowych dożynek: Krystyna Cieśla z Powroźnika w gminie Muszyna oraz Józef Włodarczyk z Krasnego Potockiego.

- Rolnictwo spełnia nasze najważniejsze potrzeby – mówił starosta Marek Kwiatkowski do uczestników wystawy AGRO Nawojowa 2023. – Wierzę, że zawód rolnika, producenta rolnego był, jest i będzie dla nas zawsze najważniejszy. – Cieszę się, że Polska jako kraj jest samowystarczalna w żywność.  Mamy potężny potencjał, jeśli chodzi o naszą produkcję rolną. I z tego należy się cieszyć.

Było oczywiście łamanie się i częstowanie chlebem, wypieczonym z tegorocznych zbóż, Przedstawiciele rządu, posłowie, a także samorządowcy Sądecczyzny zostali obdarowani koszami dożynkowymi.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu