Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
27/08/2023 - 11:05

Impreza gigant w Nawojowej. Może być nawet 40 tysięcy ludzi! [WIDEO]

Kilkuset wystawców, tysiące odwiedzających, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, pokazy strzyżenia owiec, dożynki, a przede wszystkim fantastyczna atmosfera i możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. To wszystko już w pierwszy weekend września podczas wystawy AGRO Nawojowa. Do przybycia na imprezę zachęcał podczas konferencji prasowej starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk. Ma być rewelacyjnie.

- Poprzedni rok pokazał, że wystawa AGRO Nawojowa jest bardzo ważnym elementem sądeckiego kalendarza, nie tylko rolniczego, ale też biznesowego – mówił podczas konferencji prasowej starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Komu zależy na świetnej promocji produktów, na zakupie oryginalnych roślin, pysznych wyrobów regionalnych i wszystkiego, co związane jest z rolnictwem – nie może go  tam zabraknąć.

Czytaj też To będzie przebój targów Agro w Nawojowej? U nich można się napić do woli  

Jak podkreślał  starosta zainteresowanie tych, którzy na targach  chcą się pokazać jest rekordowe. Miejsca są już zapełnione. Wszystko wskazuje  na to, że wystawa powtórzy ubiegłoroczny sukces. - Wtedy było ponad trzystu wystawców nie tylko z naszego regionu, ale także z całej Polski.

Także i tym razem będą rolnicy, sadownicy, nie zabraknie też producentów maszyn rolniczych, żywności ekologicznej, pszczelarzy oraz hodowców zwierząt czy właścicieli gospodarstw agroturystycznych.   - W tym roku również mamy wielu partnerów, wiele firm i przedsiębiorców, którzy współpracują z nami i zaprezentują się podczas  AGRO Nawojowa – dodaje  Marek Kwiatkowski.  

Czytaj też Na sądecką wieś nacierają tłumy z całej Polski. Wszystko przez pianie koguta  

- Jak podkreślał starosta, wystawa ma nie tylko rolniczy charakter. -  Jej celem jest stworzenie przestrzeni do spotkań producentów i konsumentów różnego rodzaju produktów.  – W Nawojowej  można znaleźć szereg  nowoczesnych rozwiązań do domów i ogrodów, nowości z branży mechanicznej, budowlanej, rzemieślniczej i ochrony środowiska, ale także mnóstwo lokalnych smaków i produktów tradycyjnych.

W ubiegłym roku została zapoczątkowana  tradycja organizacji dożynek powiatowych, co jest okazją do docenienia i pokazania lokalnego dziedzictwa kulturowego – podkreśla Kwiatkowski. - Rok temu do Nawojowej  przyjechało 40 tysięcy osób. –  Tym razem może być jeszcze więcej , tym bardziej, że sprawdzana przez nas pogoda jest obiecująca.  Ma być ciepło i słonecznie.  

Czytaj te Ich ozdobne krzewy idą jak woda na targach AGRO Nawojowa. Ogrodowy zawrót głowy  

Targi, już po raz drugi pod szyldem AGRO Nawojowa, zaplanowane są na 2 i 3 dzień września. To pierwszy weekend jesiennego miesiąca.

Poza nowosądeckim starostwem organizatorem wystawienniczej imprezy  jest także Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej i Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa.

Godziny otwarcia wystawy:02.09.2023 r. (sobota) 9:00 - 18:00
03.09.2023 r. (niedziela) 9:00 -17:00

Oto program tegorocznych  targów

 • Dożynki Powiatu Nowosądeckiego,
 • Wystawa maszyn rolniczych, urządzeń do ogrodu,
 • Wystawy zwierząt: owiec, kóz, drobnego inwentarza i ptaków ozdobnych zwierząt futerkowych, zwierząt akwariowych i innych,
 • Wystawa budownictwa,
 • Kiermasz ogrodniczy,
 • Prezentacja firm przetwórczych, piekarni, mleczarni, pszczelarstwa itp. z możliwością kupienia żywności wytwarzanej na terenach wiejskich,
 • Kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła, prezentacje zanikających zawodów,
 • Prezentacja ofert agroturystycznych, promocja regionów
 •  Stoiska instytucji zajmujących się rolnictwem, banków, firm ubezpieczeniowych, wydawnictw branżowych,
 • Degustacje regionalnych przysmaków,
 • Występy zespołów folklorystycznych i artystycznych, muzycznych i tanecznych,
 • Rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów rolniczych,
 • Mistrzowski pokaz w strzyżeniu owiec metodą tradycyjną,
 • Pokaz Młodego Hodowcy Owiec, Kóz i Drobnego Inwentarza,
 • Przejażdżki konne,
 • Strefa gastronomiczna,
 • Strefa rekreacyjna dla dzieciDziękujemy za przesłanie błędu