Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
31/08/2023 - 15:00

Starosta Marek Kwiatkowski zaprasza na AGRO Nawojową 2023. Start w sobotę o godzinie 9

W Nawojowej już ostatnie przygotowania do weekendowej wystawy. AGRO Nawojowa zaczyna się w sobotę od godziny 9 i jak się szacuje, znów przyciągnie nieprzebrane rzesze odwiedzających. Bo warto tu przyjechać. Wystawców w bród - już tydzień temu zarejestrowany został ostatni, dla którego wystarczyło miejsca. Na AGRO Nawojowej będzie wszystko, a nawet więcej.

Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski robił na miejscu ostatnie ustalenia i spotkał się z osobami, pracującymi przy rozkładaniu sceny i stoisk dla wystawców oraz z pracownikami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej i Zakładu Aktywności Zawodowej zaangażowanych w przygotowanie imprezy. - To spore wyzwanie – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Przy przygotowaniu tak dużej imprezy,  od wielu tygodni pracuje wielu ludzi. Dziękuję im za zaangażowanie. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Zapraszam mieszkańców regionu do wzięcia udziału w AGRO Nawojowa!
 
Przypomnijmy, że wystawa AGRO Nawojowa odbędzie się już w ten weekend – 2 i 3 września 2023 r. W sobotę startujemy o godz. 9, gdy imprezę rozpocznie koncert Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lachy”, a o godz. 10 nastąpi oficjalne otwarcie AGRO Nawojowa połączone z występem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, wystąpieniem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i zaproszonych gości. Później posłuchamy zespołów „Czarni Górale” z Przysietnicy, „Dolina Dunajca” i „Piecuchy”.

Na godz. 15 zaplanowano wręczenie statuetek w konkursie SĄDECKI LAUR TURYSTYCZNY oraz nagród starosty nowosądeckiego w zakresie turystyki, a następnie - zabawę przy dźwiękach muzyki Zespołu BAJERSI (godz. 16). Wszystko to będzie się odbywać na scenie. W tym samy czasie, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbędzie się konferencja „Apiturystyka szansą rozwoju Sądecczyzny”.

Można tam będzie posłuchać ekspertów „od miodu”, a także Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzeja Guta-Mostowego, prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorza Biedronia, starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i prezesa Fundacji „Po Zdrowie Do Natury” Renaty Stelmach. Zakończenie pierwszego dnia wystawy ok. godz. 18.


 
W niedzielę czekamy na Was od godz. 9.30. Wszystkich powita Zespół Regionalny „Mszalniczanie”, następnie zagra ZR „Siennioki” i ZR „Nawojowiacy”. O godz. 12 na scenie rozpocznie się ceremoniał obrzędowy Dożynek Powiatowych z udziałem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Piątkowioki”. Na godz. 14 zaplanowano pokaz tradycyjnego strzyżenia owiec i wytwarzania oscypków, o godz. 15 nastąpi  rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursach na: Najsmaczniejszą potrawę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich, Najładniejszą ekspozycję wystawową i Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Nowosądeckiego. Na zakończenie dwudniowej imprezy wystąpi zespół taneczny „RADOŚĆ” z miasta Winnica na Ukrainie (godz. 16).
 
Powiat Nowosądecki jest organizatorem wystawy po raz drugi we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. Wystawę objęli honorowym patronatem: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i, oczywiście, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
 
Współorganizatorami imprezy są także miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji i Rolnictwa, Małopolska Izba Rolnicza, Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka i Polska Smakuje. Fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu