Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
03/09/2023 - 08:35

Największe hity targów w Nawojowej idą jak woda. W niedzielę też to można kupić [ZDJĘCIA]

- To dla nas znakomita promocja, rośliny dobrze się sprzedają, no i można porozmawiać z klientami. Dlatego cenimy sobie targi w Nawojowej – mówi właściciel gospodarstwa zajmującego się uprawą roślin ozdobnych. Powtarzają to wszyscy przedsiębiorcy, którzy mają swoje stoiska na Agro. – Tu się robi dobry biznes – zgodnie przyznają.

Co najbardziej cenią sobie firmy, które pojawiają się na targach w Nawojowej?

Różnorodność klientów i to, że mogą opowiedzieć o ofercie. - To znakomite miejsce, a sama impreza jest bardzo dobrze zorganizowana. I najważniejsze.  Tu się robi dobry biznes – mówi Mateusz Świder, właściciel Szkółki Roślin Mader Palm ze Świdnika koło Tęgoborza. – Na AGRO Nawojowa w dwa dni na sprzedaży roślin zarabiamy tyle, ile w dwa tygodnie w naszej szkółce z sadzonkami.

Jesteśmy tutaj drugi raz i znowu jest rewelacyjnie – dodaje. - Agro Nawojowa  już wpisaliśmy w kalendarz targów, na których po prostu trzeba być.  To znakomita promocja, no i można porozmawiać z klientami, którzy potem do nas wracają po rośliny  już do szkółki.

Czytaj też Wszystkich opanowało zakupowe szaleństwo. Ludzie przypuścili szturm na Nawojową [ZDJĘCIA]  

Nie ma to jak prawdziwy chleb

Jak zawsze oblężenie przeżywają stoiska, gdzie można kupić dorodne owoce i warzywa, czy prawdziwy, wiejski chleb.

- Przyjeżdżamy z naszym chlebem z Białego Dunajca. Jesteśmy tutaj co roku. Klienci już nas pamiętają i specjalnie przyjeżdżają po pieczywo na naturalnym zakwasie – mówi sprzedawczyni z gospodarstwa domowego Molanda. -   Teraz jest moda na ekologiczną żywność. To dla nas dobry czas na handel, a Nawojowa to dobre miejsce na sprzedaż– dodaje.

Czytaj też Czy to już koniec darmowego prądu ze słońca? Czarny scenariusz dla fotowoltaiki

 

Kolejki ustawiają się też po swojskie wędliny

– W supermarkecie czegoś takiego się nie kupi. A jaki zapach mają te salcesony, boczki, kaszanki….  zachwycają się ci, którzy stoją w ogonku ludzie.

Za stołem pełnym smakołyków uwija się Agata Gawor, właścicielka firmy zajmującej się wyrobem wędlin. - Teraz ludzie szukają prawdziwych wędlin, wyrabianych według starych, tradycyjnych receptur. Dlatego klientów nam nie brakuje – podkreśla.- A w Nawojowej, gdzie przyjeżdżamy od lat, mamy do tego znakomitą promocję.

Czytaj też Zmieniła się cena biletów PKP w Małopolsce i prędkość pociągów. Czegoś takiego jeszcze nie było 

Dobra sprzedaż, dobra promocja mają wzięcie

Jak zgodnie przyznają wszyscy wystawcy, to miejsce dla małych firm, które mają świetną ofertę, natomiast z trudem przebijają się na rynku zdominowanym przez duże sieci handlowe. Dobra sprzedaż, dobra promocja na AGRO Nawojowa mają wśród przedsiębiorców ogromne wzięcie. W  tym roku na targi przyjechało ponad trzystu wystawców.  Miejsce na stoiska  skończyły się na dwa tygodnie przed imprezą.([email protected]) fot. jm

Czytaj też Huczy od plotek na prawicy, lewica się obraziła.  Wszyscy w Nowym Sączu polują na mandaty

Niedziela jest kolejnym dniem  targów. Zobacz program na następnej scenie. Kliknij TUTAJ

Szansa na wielkie zakupy i liczne atrakcje będzie także w niedzielę

Wystawa rusza o 9.30. Wszystkich powita Zespół Regionalny „Mszalniczanie”, następnie zagra ZR „Siennioki” i ZR „Nawojowiacy”. O godz. 12 na scenie rozpocznie się ceremoniał obrzędowy Dożynek Powiatowych z udziałem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Piątkowioki”. Na godz. 14 zaplanowano pokaz tradycyjnego strzyżenia owiec i wytwarzania oscypków, o godz. 15 nastąpi  rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursach na: Najsmaczniejszą potrawę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich, Najładniejszą ekspozycję wystawową i Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Nowosądeckiego. Na zakończenie dwudniowej imprezy wystąpi zespół taneczny „Radość” z miasta Winnica na Ukrainie (godz. 16). (jagienka.michalik@sadeczani. info) fot.jm

Powiat Nowosądecki jest organizatorem wystawy po raz drugi we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. Wystawę objęli honorowym patronatem: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i, oczywiście, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
 
Współorganizatorami imprezy są także miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji i Rolnictwa, Małopolska Izba Rolnicza, Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka i Polska Smakuje. Dziękujemy za przesłanie błędu