Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/08/2023 - 07:00

Nie tylko rośliny. Na AGRO w Nawojowej ustawiają się też kolejki po tynki i dachówki

Co najbardziej cenią sobie firmy, które pojawiają się na targach w Nawojowej? Różnorodność klientów i to, że mogą opowiedzieć o ofercie, nie tylko tej związanej z rolnictwem. To dlatego prezentują się tam spółki z branży budowlanej, takie jak na przykład Biegonice Składy, które należą do wystawowych weteranów. W tym roku też będą.

Czytaj też I znowu będzie zakupowy szał. Fani ogrodnictwa już szykują się na targi AGRO Nawojowa

Biegonice Składy to weteran targów w Nawojowej

W tym roku pojawią się znowu - Dla nas bardzo ważna jest różnorodność klientów, którzy się tutaj pojawiają i którym możemy opowiedzieć o naszej ofercie – mówią pracownicy spółki Biegonice Składy. Mamy nadzieję, że znajdzie to potem odzwierciedlenie w sprzedaży.

Na ich targowym stoisku przeważają klienci indywidualni, ale są też i przedstawiciele firm, które przymierzają się do inwestycji, zwłaszcza tych związanych z rolnictwem.

To zawsze sprzedaje się najlepiej

Co  cieszy się na stoisku spółki największym zainteresowaniem? – Jak zawsze przede wszystkim materiały murowe, takie jak bloczki z betonu komórkowego czy pustaki ceramiczne, także dachówki ceramiczne. Ludzie pytają też o tynki elewacyjne, izolacje termiczne i  przeciwwodne.  

Biegonice Składy to silna, licząca blisko trzydzieści lat marka  w branży dystrybutorów budowlanych. Ma ugruntowaną pozycję na rynku, zarówno wśród hurtowni jak i firm realizujących inwestycje. Od  kilkunastu lat spółka jest akcjonariuszem Grupy Polskie Składy Budowlane, co daje jej możliwość zaopatrywania się u największych producentów i dostawców.

Przez te wszystkie lata spółka  kilkakrotnie przechodziły zmiany właścicielskie i organizacyjne, ale skrzydła do lotu rozwinęły ponad sześć lat temu. To wtedy należącą do belgijskich udziałowców spółkę kupiła sądecka firma Erbet.  

Czytaj też Co z tą wielką sądecką kolejową inwestycją. Podpisali kontrakt wart 780 milionów i zapadła cisza  

Udany mariaż z Erbetem

- Ta zmiana pozytywnie wpłynęła na  nasz wizerunek i zapewniła jej większą rozpoznawalność na rynku – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem”  Stanisław Nieć, prezes firmy. - Właściciele Firmy Erbet, wnieśli przede wszystkim zupełnie inną wizję rozwoju spółki, z konkretnym, nakreślonym na przyszłość planem działania. To zupełnie nowe, inne myślenie, poparte doświadczeniem i znajomością prowadzenia biznesu w branży budowlanej, przy jednoczesnym otwarciu na nowe, rynkowe trendy.

Jednym z elementów rozwoju spółki Biegonice Składy była inwestycja w nową siedzibę z  powierzchnią handlowo-magazynową z dużym samoobsługowym sklepem. Wcześniej był to typowy skład  budowlany zajmujący się sprzedażą hurtową i obsługą inwestycji, nastawionym na tak zwaną ciężka budowlankę. Teraz można tam znaleźć tam  wszystko to, co jest potrzebne do budowy, remontu, modernizacji i wykończenia  domu, mieszkania, warsztatu czy ogrodu.([email protected]) fot.jm

Miejsce wystawy: Obiekty Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej.

Godziny otwarcia wystawy:02.09.2023 r. (sobota) 9:00 - 18:00
03.09.2023 r. (niedziela) 9:00 -17:00

Oto program tegorocznych  targów

 • Dożynki Powiatu Nowosądeckiego,
 • Wystawa maszyn rolniczych, urządzeń do ogrodu,
 • Wystawy zwierząt: owiec, kóz, drobnego inwentarza i ptaków ozdobnych zwierząt futerkowych, zwierząt akwariowych i innych,
 • Wystawa budownictwa,
 • Kiermasz ogrodniczy,
 • Prezentacja firm przetwórczych, piekarni, mleczarni, pszczelarstwa itp. z możliwością kupienia żywności wytwarzanej na terenach wiejskich,
 • Kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła, prezentacje zanikających zawodów,
 • Prezentacja ofert agroturystycznych, promocja regionów
 •  Stoiska instytucji zajmujących się rolnictwem, banków, firm ubezpieczeniowych, wydawnictw branżowych,
 • Degustacje regionalnych przysmaków,
 • Występy zespołów folklorystycznych i artystycznych, muzycznych i tanecznych,
 • Rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów rolniczych,
 • Mistrzowski pokaz w strzyżeniu owiec metodą tradycyjną,
 • Pokaz Młodego Hodowcy Owiec, Kóz i Drobnego Inwentarza,
 • Przejażdżki konne,
 • Strefa gastronomiczna,
 • Strefa rekreacyjna dla dzieci


Dziękujemy za przesłanie błędu