Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
01/09/2023 - 21:15

Wystawa AGRO Nawojowa już dziś. Szykujcie się na wielkie zakupy w dobrej cenie nie tylko do domu i ogrodu

Kilkuset wystawców nie tylko z naszego regionu, ale także z całej Polski. Będą rolnicy, sadownicy, także producenci maszyn rolniczych i żywności ekologicznej. Nie zabraknie też pszczelarzy oraz hodowców zwierząt czy właścicieli gospodarstw agroturystycznych. To wszystko w jednym miejscu, na wystawie AGRO Nawojowa. Ręce zacierają sprzedawcy i ci, którzy szykują się na wielkie zakupy i nie to tylko sadzonek do ogrodu. To już w ten weekend odbędzie się doroczna impreza, która przyciąga tłumy.

W tym roku też będzie rewelacyjnie

Jak było rok temu? Targi AGRO Nawojowa przyciągnęły tłumy wystawców i zwiedzających.  - Nie mogło być inaczej, bo ta impreza to po prostu silna marka, która liczy sobie blisko trzydzieści lat – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem”  starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Wystawę zna od podszewki, bo organizował ją od 1996 roku, a jako dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przez trzynaście lat był jej gospodarzem - właśnie w Nawojowej.

 W ubiegłorocznych targach wzięło udział ponad trzystu wystawców nie tylko z naszego regionu, ale także z całej Polski. Nie inaczej będzie tym razem. Już wiadomo, że  w ten weekend  na terenie wokół Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa będzie ich kilkuset. Przyjadą rolnicy, sadownicy, nie zabraknie też producentów maszyn rolniczych, materiałów budowlanych, żywności ekologicznej, pszczelarzy oraz hodowców zwierząt czy właścicieli gospodarstw agroturystycznych.

Zakupy prosto od producentów, w dobrej cenie

Wystawcy nie tylko będą promować swoje produkty, ale także nimi handlować. Z kolei odwiedzający zyskają szansę na kupno w dobrej cenie, prosto od producentów, ekologicznej żywności, sadzonek krzewów czy roślin ozdobnych,  także szeregu nowoczesnych rozwiązań do domów i ogrodów. Ten mariaż w Nawojowej  jest zawsze udany. To dlatego targi  przyciągają tłumy ludzi  z Nowego Sącza i okolicznych miejscowości. 

Uzupełnieniem handlowej oferty będzie moc atrakcji, takich jak koncerty zespołów ludowych i smakołyki regionalnej kuchni serwowane przez koła gospodyń wiejskich.

Wielką gratką  tegorocznej wystawy będzie możliwość wygrania pompy ciepła wraz z montażem. Wartość nagrody, fundowanej przez jednego z wystawców, firmę Evan, to 40 tysięcy złotych.

Co trzeba zrobić, żeby zgarnąć nagrodę?

Wystarczy wymyślić hasło reklamowe promujące pompę ciepła. Swoje pomysły można zgłaszać na  firmowym stoisku spółki Evan podczas dwóch dni wystawy. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę, po godzinie piętnastej na imprezowej scenie AGRO Nawojowa.

W ubiegłym roku została zapoczątkowana  tradycja organizacji dożynek powiatowych, co jest okazją do docenienia i pokazania lokalnego dziedzictwa kulturowego. Święto plonów, połączone z pokazem dożynkowych wieńców, konkursem na najsmaczniejszą potrawę  regionalną i najładniejsze stoisko wystawowe, odbędzie się w niedzielę.

Rok temu do Nawojowej  przyjechało 40 tysięcy osób. –  Teraz może być jeszcze więcej, szacują organizatorzy'

Powiat Nowosądecki jest organizatorem wystawy po raz drugi we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. Wystawę objęli honorowym patronatem: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i, oczywiście, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
 
Współorganizatorami imprezy są także miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji i Rolnictwa, Małopolska Izba Rolnicza, Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka i Polska Smakuje. Fot. Maria Olszowska ( [email protected])

Zobacz na następnej stronie szczegółowy program imprezy. Kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu