Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
18/09/2020 - 16:05

"I to był drugi powód dlaczego postanowiłam przyjechać na Hawaje"

Hawaje - rajskie wyspy pełne kwiatów, ananasów i miłości. Czy są takie, jak nam się wydaje?

Szamanka

Pewnego dnia usłyszałam o hawajskiej uzdrowicielce, która twierdzi, że we wszystkim istnieje życie. Nie tylko w zwierzętach i roślinach, ale też w kamieniu, piasku, kroplach deszczu i płatkach śniegu. To mnie zaciekawiło, bo ja też tak czułam. Zaczęłam szukać więcej informacji i wtedy znalazłam taki fragment:

            Twoje obecne życie jest sumą wszystkich twoich wcześniejszych doświadczeń. Mówiąc inaczej, ciąży na tobie wszystko, co zdarzyło się wcześniej. Jeśli w momencie strachu albo stresu przyjrzysz się im dokładnie, okaże się, że ich prawdziwą przyczyną jest wspomnienie z przeszłości. To właśnie emocje powiązane ze wspomnieniami mają największy wpływ na twoje obecne życie. Podświadomy umysł dokonuje skojarzenia czegoś lub kogoś pojawiającego się w twojej rzeczywistości z obrazem czegoś, co zdarzyło się w przeszłości. W tym samym momencie budzą się twoje emocje z tym związane i pojawia się stres.

            Morrnah Nalamaku Simeona wydawała się myśleć i mówić to samo co ja! Kim była? Urodziła się na Hawajach w rodzinie kahunów, uzdrowicieli. To oni nauczyli ją patrzeć na świat w sposób holistyczny, pełny, czyli z łącznie z tym, co z pozoru jest niedostrzegalne. Miała talent, powołanie, dar, więc już kiedy miała trzy lata, było oczywiste, że ona też zostanie kahuną i zaczęła zgłębiać starożytną wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

            Morrnah Simeona poznała też pradawną sztukę uzdrawiania ho’opono’pono, a następnie opracowała własną, współczesną, lekką, szybką i skuteczną metodę ho’opono’pono, z której może skorzystać każdy człowiek w każdej chwili.

            I to był drugi powód dlaczego postanowiłam przyjechać na Hawaje. Gdzie jeśli nie na Hawajach będę miała lepszą szansę, żeby nauczyć się czegoś o hawajskim sposobie myślenia i postrzegania rzeczywistości?... No i gdzie jeśli nie na Hawajach znajdę miejsca praktykujące starożytną sztukę ho’opono’pono?...

Beata Pawlikowska, fragment książki „Blondynka na Hawajach”, więcej fragmentów do przeczytania i posłuchania: https://beatapawlikowska.com/blondynka-na-hawajach-2/

Dziękujemy wydawnictwu Edipresse Kolekcje za udostępnienie cytowanych fragmentówDziękujemy za przesłanie błędu