Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
08/02/2019 - 23:40

Ambasador Festiwalu Biegów po tytuł najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny

Karol Trojan, Ambasador Festiwalu Biegów znany jako Bosy Biegacz albo Bosy Wirus, został nominowany w XVI Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2018 roku.

W pierwszym etapie plebiscytu organizowanego przez nowosądeckie Stowarzyszenie Dla Miasta, kluby i organizacje sportowe oraz kibice zgłosili 72 sportowców z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego. Wśród nich znalazło się czworo biegaczy.

Karol Trojan to aktualny  rekordzista Polski w 24-godzinnym biegu boso. We wrześniu ubiegłego roku, podczas MP w biegu 24H w miejscowości Łyse, biegacz z Nowego Sącza pokonał w ciągu doby bez obuwia dystans 112,905 m! Poprzedni rekord poprawił o prawie 19 km. Wynik został przed miesiącem zatwierdzony przez polskie Biuro Rekordów jako „najdłuższy dystans przebiegnięty boso w 24 godziny”.

Nominację w pierwszym etapie plebiscytu otrzymała także Anna Bodziony z Niskowej, zwyciężczyni kategorii Najlepsza Sądeczanka w Tryptyku Sądeckim 2018 (łączna klasyfikacja wszystkich dystansów 5. Biegu Sądeczan 3+6+9 km) i szósta zawodniczka w mocnej stawce całorocznego cyklu Grand Prix Małopolski 2018.

Wśród nominowanych są także biegacz z Rytra Michał Dudczak oraz Piotr Prusak z Nowego Sącza, były kajakarz, obecnie fizjoterapeuta i uczestnik biegów przeszkodowych, zwycięzca Górskiego Zimowego Runmageddonu w Wierchomli i Runmageddonu-Rekrut Kryspinów w kategorii Elite.

Głosować w I etapie plebiscytu można poprzez smsy lub karty pocztowe do 17 lutego. Następnie, wg największej liczby głosów, zostanie wyłoniona grupa finałowa 10-15 sportowców, na których głosowane potrwa przez kolejny tydzień, do 24 lutego.

Finałowa gala XVI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2018 roku odbędzie się na początku marca.

Piotr Falkowski
Dziękujemy za przesłanie błędu