Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
03/02/2020 - 10:30

Bieg 7 Dolin, Runek Run, IRON RUN... Krynickie biegi z punktami ITRA / UTMB

Już po raz szósty biegi górskie TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju zostały "wycenione" przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Biegów Terenowych ITRA. Punkty, które uzyskacie kończąc rywalizację w uzdrowisku pomogą Wam ubiegać się o miejsca startowe w wielu imprezach za granicą, a nawet... w Polsce.

Weryfikacja i punktacja ITRA objęła dystanse Biegu 7 Dolin (100, 64 oraz 35 km), Runek Run 22 km a także - po raz drugi - festiwalową etapówkę IRON RUN.

Bieg 7 Dolin 100 km - zgodnie z zaostrzonymi kryteriami dot. trudności biegów górskich, obowiązującymi od 2019 r., festiwalowa "setka" została wyceniona na 4 pkt ITRA. 

Bieg 7 Dolin 64 km to 3 punkty ITRA. 

Na 2 punkty wyceniony został najkrótszy z dystansów Biegu 7 Dolin - 35 km, który w 2020 r. wystartuje ponownie z Mniszka nad Popradem na Słowacji.

Na 1 punkt – podobnie jak przed rokiem – został wyceniony Runek Run 22 km.

Po raz drugi certyfikacja ITRA objęła także festiwalową etapówkę IRON RUN. Niemniej, podobnie jak w ubiegłym roku, ITRA wyceniła wyłącznie ultramaraton górski (64 km), a więc tylko 1 z 9, a przy tym czwartą w kolejności rozgrywania konkurencji IRON RUN. Jest to związane z charakterem rywalizacji w Krynicy, która obejmuje także biegi uliczne (tymi ITRA się nie zajmuje, w ujęciu dystansu mogą one stanowić maksymalnie 20% konkurencji). 3 punkty ITRA otrzymają wszyscy uczestnicy IRON RUN, którzy ukończą ultramaraton 64 km.

Festiwalowe biegi górskie i ultra uzyskały już status biegów eliminacyjnych słynnego Ultra-Trail du Mont Blanc na rok 2020. Wymagania stawiane biegaczom przez francuskiego organizatora to:

  • UTMB – 10 punktów w 2 biegach
  • TDS – 8 punktów w 2 biegach
  • CCC – 6 pkt. w 2 biegach
  • OCC – 4 pkt. w 2 biegach

Doświadczenie z Krynicy wykorzystacie także przy zgłoszeniach m.in. do Lavaredo Ultra-Trail czy Biegu Granią Tatr.

Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

Fundacja "Festiwal Biegów"Dziękujemy za przesłanie błędu