Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
09/11/2019 - 09:10

Bieg Mikołajów w Piwnicznej po raz piąty! Wystartuj i pomóż [REJESTRACJA]

Ho ho ho... To już tradycja, że na początku grudnia radosny tłum biegowych Mikołajów, Śnieżynek i reniferów biegając i maszerując wspiera budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych pn. „Środowiskowy Dom Samopomocy” w Kosarzyskach. Ruszyły zapisy na 5. Bieg Mikołajów.

Budowa ośrodka to jedno z najważniejszych zadań, jakie postawili przed sobą społecznicy ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom". Placówka będzie miałach charakter ośrodka dziennego pobytu dla 35 osób oraz ośrodka całodobowego dla kolejnych 15 pacjentów. Budowa trwa od 5 lat, na jej dokończenie potrzeba jeszcze kilkuset tysięcy złotych.

W lipcu w Urzędzie Miejskim w Piwnicznej-Zdroju została przekazana Promesa w wysokości 250 000 zł na ten cel, ale do zakończenia projektu potrzeba kolejnych złotówek.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Biegu Mikołajów oraz kibicowania. Dolna granica wieku uczestnika to 16 lat.

Trasa biegu – ok. 10 km dla biegaczy i 8 km dla miłośników nordic walking - poprowadzi uczestników ulicami Piwnicznej i sąsiadującego z gminą słowackiego Mniszka nad Popradem. Bazą imprezy (start, meta, szatnie) będzie tradycyjnie Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Krynickiej w Piwnicznej-Zdroju.

Trasa oznakowana będzie co 1 km. Elektroniczny pomiar czasu zapewni tradycyjnie ekipa Fundacji „Festiwal Biegów”. Na mecie czekają m.in. ciepły posiłek, pamiątkowy medal, a dla najlepszych - puchary i nagrody rzeczowe (klasyfikacje open kobiet i open mężczyzn oraz kategorie wiekowe 16-35 lat, 35-50 lat oraz 51 i powyżej).

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Dariusz Chorużyk.

Regulamin, zapisy i lista startowa dostępne są TUTAJ.

Wpisowe to 50 zł (przy płatności do 30 listopada) i 60 zł (przy płatności do 8 grudnia).

Wesprzeć budowę ośrodka w Kosarzyskach można także na co dzień, przelewając darowiznę na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom" w Piwnicznej-Zdroju, nr konta: 26 8813 0004 2001 0000 3001 0001

Do zobaczenia w Piwnicznej-Zdroju!

Fundacja „Festiwal Biegów”Dziękujemy za przesłanie błędu