Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
23/05/2020 - 08:50

Biegi nocne w Krynicy – „rewelacyjna atmosfera”, rodzinne emocje!

Krynicki deptak po zmroku, podświetlona strefa startu / mety i uczestnicy iskrzący jak świetliki. Wyjątkowa atmosfera panuje podczas biegów nocnych w Krynicy-Zdroju. Sprawdź!

Do wyboru są dedykowane dystanse 7 i 5 km.

Pierwszy, rozgrywany już pierwszego dnia Festiwalu dedykowany jest pamięci Romana Stramki, legendarnego kuriera sądeckiego. Uczestnicy startują z krynickiego deptaka i ruszają w kierunku Tylicza na legendarną Romę. Pofałdowany profil trasy stawia spore wymagania – pierwsza część prowadzi pod górę, druga w dół – ale daje też sporo satysfakcji.

W 2019 r. triumfowali Michał Wojciechowski z Tarnobrzega (24:34) oraz Dominka Brol (28:53). – Co prawda pora jest taka, że większość osób już śpi, ale atmosfera zrobiła swoje! Jest rewelacyjnie! – cieszyła się na mecie biegaczka z Semianowic Śląskich.

Nocny bieg na 5 km odbywa się na zakończenie drugiego dnia Festiwalu i dedykowany jest rodzinom. O nagrody i splendor walczą, ale i znakomicie bawią się tu trzyosobowe rodziny – od tego roku bez dolnej granicy wieku dla dzieci.

Trasa prowadzi z deptaka w kierunku w Stacji Narciarskiej Słotwiny i w połowie dystansu ma klasyczną agrafkę. Stopień trudności trasy jest tu znacznie niższy niż biegu na 7 km i sprzyja kręceniu dobrych wyników.

Od 3 lat równych sobie w Krynicy nie znaleźli Państwo Połeciowie – Arkadiusz, Adrian i głowa rodziny – Pan Jerzy. Indywidualnie zajmowali 2, 3 i 26 miejsca, z łącznym czasem 55:29. Rok wcześniej pobiegli nawet pół minuty szybciej!

– Specyfika tego biegu jest taka, że każdy musi biec jak najszybciej się da, bo nie wiadomo jak radzą sobie inne rodziny. Wyniki sumowane są dopiero po biegu. Jest więc dreszczyk emocji i oczekiwanie na rezultaty – opowiadał nam Arkadiusz Połeć.

A propos rywalizacji solo, która również rozgrywana jest w Rodzinnym Biegu na 5 km. W 2019 r. wygrywali… Michał Wojciechowski (16:30) – w sumie trzy wygrane biegi tarnobrzeżanina w 10. TAURON Festiwalu Biegowym! - oraz Regina Kulka z Ropy (19:58).

Biegi nocne w Krynicy to także start Biegu 7 Dolin 100 km – ultramaratończycy ruszają na trasę już o godz. 3 nad ranem. Zasadnicza rywalizacja rozgrywa się już jednak za dnia.

11. TAURON Festiwal Biegowy wystartuje 11 września w Krynicy-Zdroju. Lista zgłoszeń do imprezy to już blisko 5,2 tys. osób. Zapisy trwają – TUTAJ. Nie ma limitów czy losowania uczestników, do końca maja obowiązują niższe stawki opłat startowych. Gwarantujemy 100% zwrotu opłaty startowej gdy impreza nie dojdzie do skutku w związku z ograniczeniami rządowymi dot. pandemii COVID-19.

Fundacja „Festiwal Biegów”Dziękujemy za przesłanie błędu