Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
05/02/2020 - 12:40

Klub Biegowy Kamionka Wielka kończy swoją działalność!

Był zapał, słowa wsparcia, szczytne cele krzewienia zdrowego trybu życia wśród mieszkańców gminy Kamionka Wielka, ale potem przyszła "szara codzienność”, która doprowadziła Zarząd Klub Biegowego Kamionka Wielka do podjęcia decyzji o rozwiązaniu stowarzyszenia.

20 grudnia 2017 roku, gdy klub oficjalnie został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu, nareszcie miały możliwość udziału we wspólnych treningach biegowych. Bardzo szybko członkowie klubu pomyśleli także o organizacji zawodów sportowych, w których udział wziąć mógł każdy zwolennik biegowej aktywności. Dwie edycje "Biegu o Puchar Gminy Kamionka Wielka", przyciągnęły rzesze biegaczy, pragnących w urokliwym przysiółku Czarna Kępica, pobiegać, a przede wszystkim spotkać się i nawiązać nowe znajomości.

II Bieg o Puchar Gminy Kamionka WielkaKlub działał, nie zważając na pojawiające się przeciwności losu. Do czasu. - Gdy problemy spiętrzyły się za wysoko, zdecydowaliśmy, że od 10 lutego br., likwidujemy nasze stowarzyszenie - mówi Konrad Tokarczyk, prezes zarządu Klubu Biegowego Kamionka Wielka. I dodaje: - Z jednej strony, mieliśmy problemy z rozliczeniem otrzymanej dotacji, nie pozwalającej na "rozwinięcie skrzydeł" oraz prowadzeniem księgowości, którą nie do końca miał się kto zająć.

- Ponadto współpraca na linii klub - urząd gminy, nie przebiegała sprawnie - przyznaje prezes Tokarczyk. - Dodatkowo, czarę goryczy przelała coraz niższa aktywność naszych członków, którzy nie chcieli w pełni zaangażować się w działalność klubu. Zależało nam na tym, aby ciężar prowadzenia działalności rozłożyć na większą liczbę osób. Nie mogąc dojść do porozumienia, ze smutkiem, podjęliśmy taką, a nie inną decyzję.

Czy uda się jeszcze wskrzesić kub? Czas pokaże. (Karol Trojan)Dziękujemy za przesłanie błędu