Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
31/05/2020 - 09:35

TYLKO DO PÓŁNOCY niższe wpisowe na Krynicę. Zdecydowany na start? Oszczędzaj!

Już TYLKO DO PÓŁNOCY możecie się zapisywać na krynicki 11. TAURON Festiwal Biegowy z promocyjnymi opłatami startowymi. Warto zapamiętać tę datę i jeśli planujecie start we wrześniu w Krynicy, dokonać zgłoszenia i wnieść opłatę startową już teraz. Zapisujecie się bez ryzyka!

- W trudnych czasach bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego wszystkim uczestnikom 11. TAURON Festiwalu Biegowego zapewnimy zwrot 100% opłaty startowej w sytuacji gdy impreza nie dojdzie do skutku ze względu na rządowe obostrzenia związane z COVID-19. Wraz z uczestnikami – już blisko 5,5 tys. zgłoszeń – przygotowujemy się do imprezy. Startujemy 11 września!

Komunikat Fundacji "Festiwal Biegów"

Biegowa jesień startuje w Krynicy!

Pandemia COVID-19 jak tornado przeszła przez biegowy kalendarz w Polsce. Od początku drugiego kwartału roku odwołano lub przełożono na jesień już blisko 700 biegów ulicznych, górskich czy z przeszkodami. Z dnia na dzień biegowa rywalizacja przekształciła się w treningi w czterech ścianach, a po złagodzeniu obostrzeń dot. przemieszczania się Polaków – w rekreację.

W Fundacji „Festiwal Biegów” bardzo uważnie przyglądamy się rozwojowi wypadków. Monitorujemy komunikaty rządowe i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jednocześnie kontynuujemy przygotowania do wrześniowej imprezy, pracujemy zgodnie z założeniami. Termin 11-13 września 2020 r., zaplanowany dla kolejnej edycji naszego cyklicznego wydarzenia nie ulega zmianie. Rejestracja uczestników imprezy pozostaje otwarta.

„Zatroszcz się o formę, nie finanse!”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, postawionych w równie trudnej sytuacji co gospodarze imprez sportowych, jako pierwsi wśród organizatorów imprez biegowych zadeklarowaliśmy zwrot 100% opłaty startowej w przypadku odwołania imprezy przez obostrzenia rządowe związane z pandemią COVID-19. Chcemy, by w przygotowaniach do startu biegacze martwili się wyłącznie swoją formą biegową, a nie finansami.

Patrzymy optymistycznie w przyszłość. W Czechach czy Niemczech, po kilkutygodniowej stagnacji, odmrażane są kolejne gałęzie gospodarki oraz wydarzenia. Ufamy, że podobnie będzie w Polsce.

Festiwal - „must to be”

Z nadzieją na starty w przyszłość patrzą też sami biegacze, którzy w sile blisko 5 300 osób zgłosili się już do festiwalowych biegów. Cieszymy się, że dla wielu nasza impreza stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu startów.

– Od zeszłego roku Festiwal Biegowy stał się moim corocznym "must to be" (muszę tam być). Znów wezmę udział w dwóch biegach. W sobotę Życiowa dziesiątka do Muszyny jako rozgrzewka i w niedzielę półmaraton, z podbiegiem pod Romę. Chcę powalczyć jeszcze raz z tą górą, bo za pierwszym razem mnie pokonała. Bardzo piękna trasa, mimo że znam te okolice, to miałem ochotę się zatrzymać i popatrzeć jak o godz. 8 rano budzi się nasz Beskid Sądecki – mówi Tomasz Maciak z Krakowa, który w Krynicy startuje już od 4 lat.

– Festiwal Biegowy w Krynicy był czymś, co wydawało mi się być trochę poza moim zasięgiem. Zawodowi biegacze, biegi górskie, nieznane dla mnie dystanse. Było wiele powodów na "nie", jednak namowy rodziny i wiele pozytywnych komentarzy dotyczących imprezy sprawiły, że podjęłam decyzję o starcie w Festiwalu. Nie żałowałam, a wręcz przeciwnie, doświadczyłam na własnej skórze najlepszych, jak dla mnie, zawodów pod względem atmosfery! – podkreśla Sylwia Szkaradek z Chełmca, która na krynickim festiwalu biegała już dwukrotnie.

Po górach i na ulicy

Program 11. TAURON Festiwalu Biegowego obejmuje blisko 30 biegów i marszów nordic walking. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszą się biegi górskie. Koronny bieg imprezy, kultowy Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km wybrało już ponad 830 zawodniczek i zawodników. Rozgrywane równolegle biegi na 64 i 35 km to odpowiednio 640 i 1000 zgłoszeń. Najwyższą frekwencję ma wspomniana Życiowa Dziesiątka – już blisko 1200 tys. zgłoszeń. Półmaraton to już blisko pół tysiąca chętnych. Do biegów nocnych na 5 i 7 km zgłosiło się już ponad pół tysiąca osób, a rekreacyjnych Biegu Przebierańców i Biegu w Krawacie – ponad 400 osób. Te liczby pokazują, że Polacy są spragnieni biegowej rywalizacji i integracji. Zrobimy wszystko, by w sposób jak najbardziej atrakcyjny, a przy tym bezpieczny, podczas biegów i towarzyszących imprezie koncertów, warsztatów i seminariów czy stref aktywności, podjąć biegaczy w uzdrowisku.

Zapisz się jeszcze dziś – oszczędzisz!

Przypominamy, że już tylko do końca maja obowiązują niższe opłaty startowe na krynickie biegi (II z trzech progów wpisowego – im wcześniejszy zapis, tym niższa opłata startowa). Nie ma limitów czy losowania uczestników, także w biegach górskich, co jest w Polsce rzadkością.

Zapraszamy we wrześniu do uzdrowiska na 11. TAURON Festiwal Biegowy!

  • Strona imprezy: www.festiwalbiegowy.pl 
  • Rejestracja uczestników: TUTAJ

Fundacja "Festiwal Biegów"Dziękujemy za przesłanie błędu