Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
02/03/2020 - 09:45

W Gorlicach po raz czwarty pobiegli Wilczym Tropem [ZDJĘCIA]

W niedzielę pierwszego marca w Parku Miejskim w Gorlicach odbył się już po raz czwarty Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego organizatorem w tym roku było Stowarzyszenie Maraton Gorlice.

„Tropem Wilczym” to jedno z największych wydarzeń sportowo-patriotycznych odbywających się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Trasa biegu prowadziła alejkami Parku Miejskiego. Tym razem uczestnicy mieli okazję sprawdzić się na dystansach 1963 metrów oraz pięciu kilometrów.

- Głównym celem imprezy było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, jak również popularyzacja aktywności fizycznej jako zdrowego stylu życia. Pobiegła u nas rekordowa liczba uczestników. Zgłosiło się 150 biegaczy nie tylko z Polski, ale również ze Słowacji, bo tyle mieliśmy pakietów. Oczywiście chętnych było dużo więcej, ale z wiadomych względów nie mogliśmy ich zapisać. W następnym roku musimy zamówić więcej pakietów, bo chętnych nam przybywa. Wszystkim dziękujemy za udział w naszym biegu – mówi Adam Rachwał, prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

Najwięcej biegaczy, bo prawie setka ściągała się na najdłuższym dystansie 5 km. Zawodnicy trzykrotnie biegli wokół Parku Miejskiego, pobiegli tutaj nie tylko biegacze z Małopolski, Podkarpacia, ale nawet ze Słowacji czy odległych miast w Polsce. Najszybciej dystans 5 km pokonał Tomasz Pociecha z Krygu, reprezentujący TLC Gorlice.

– Biegło się dobrze. Prowadziłem od początku biegu. Wypracowałem przewagę i powiększałem ją cały czas. Był to mój pierwszy start w tym roku i tym miłym akcentem rozpocząłem sezon biegowy – powiedział nam Tomasz Pociecha.

Wśród pań na tym dystansie najszybsza była Aneta Młynarczyk z Gorlickiej Grupy Biegowej.

– Rywalizacja była dość zacięta. Nie prowadziłam od początku, dopiero później uzyskałam prowadzenie i lekką przewagę. W tym roku pojawiło się w Gorlicach dużo dobrych zawodniczek, tak, że było z kim rywalizować. Był to pierwszy mój bieg w tym roku. Kolejny start planuję w Biegu Naftowym – powiedziała nam Aneta Młynarczyk z Gorlickiej Grupy Biegowej.

Najliczniejszą grupę biegaczy w tym roku stanowili członkowie Gorlickiej Grupy Biegowej, Stowarzyszenia Maraton Gorlice, ZS Strzelec OSW Pododdział Gorlice, Dominikany Stars oraz Korczyńskiej Grupy Biegowej

Dla wszystkich biegaczy czekał pyszny bigos, ciepła herbatka oraz okolicznościowe medale i ciekawe pakiety startowe, a dla najlepszych okolicznościowe statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu BiegówDziękujemy za przesłanie błędu