Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
24/08/2019 - 12:15

Chełmiec: wójt zajmuje się hejtem zamiast wziąć się do roboty

Od dłuższego czasu wójt gminy Chełmiec zajmuje się zamieszczaniem na gminnej stronie nienawistnych wpisów pod adresem "Sądeczanina" i jego dziennikarzy. Nie wiem, co jest nie tak z tym człowiekiem. Wiem jednak, że zamiast hejtować, powinien wziąć się do roboty, bo to za to mu płacą.

Jasne, my, dziennikarze, nie jesteśmy poza krytyką. Jeśli coś pochrzanimy, zawsze warto zwrócić nam uwagę. Bo wszystko musi być zgodne z prawdą. Ale wójt Chełmca przegina, zaczyna obrażać ludzi. Przyzwyczaił się chyba do pomiatania zależnymi od siebie urzędnikami i radnymi (pamiętacie "płatnych pachołków"?), więc czując się bezkarnie próbuje też pluć na godność innych.

Na swoim profilu pisze o "szmatach". I choć później pokrętnie się tłumaczy, to wcale nie przeprasza. Przekracza wszelkie - wyraźne dla normalnego człowieka - granice. Dla mnie jest zerem, ale "szmatą" na pewno go nie nazwę. 

Piszę to, bo miarka się przebrała. Wykorzystując gminną stronę internetową wójt wypisuje bzdury. Sam stawia tezy, potem z nimi polemizuje, choć wcale nie znajdują pokrycia w tekstach w naszym serwisie. Ostatnio go widać ubodło, że nie piejemy z zachwytu nad jego udziałem w zapowiadanej budowie chodnika. I choć wcale nie przesądzaliśmy, że to czyjaś zasługa, już sam fakt, że wspominamy nazwiska radnych opozycji wzbudza nową lawinę wójcinych obelg. 

Wójcie, opamiętaj się, odejdź od komputera i weź się do roboty. Choćby w Biczycach, gdzie ludzie od kilku miesięcy zmagają się skutkami niezawinionej przez nich katastrofy ekologicznej. Te rodziny nie mają wody, choć gminny wodociąg przechodzi przez ich ziemię, zanieczyszczoną teraz odchodami, których urzędnikom całymi latami udawało się nie dostrzegać. Wójcie, to właśnie znienawidzona przez ciebie dziennikarka, dzięki prezesowi Sądeckim Wodociągów, załatwiła beczkowóz tym ludziom. Nie możemy cię jednak w nieskończoność wyręczać.

Przyzwyczaiłeś się, że rządzisz gminą, w której wystarczy przetrwać, a finansowy sukces pewny. Taka strategia pijawki. Nie trzeba budować szpitala, bo szpital jest w Nowym Sączu. Główne drogi to drogi krajowe, utrzymywane przez innych. Przywykłeś do podatków od firm, które inwestują wokół Nowego Sącza. Dobrze też z bogatymi nowosądeczanami, budującymi domy w gminie Chełmiec i tu płacącymi podatki.

Ale jeśli trzeba ludziom coś dać, zaczyna się problem. Komunikacja? Po co? Lepsze warunki dla dzieci w szkołach? Skądże. Może choć ty i twoi radni załatwicie wodę ludziom z Biczyc? Ech, na co liczyć... Znów ktoś zrobi to za was... Wyciągajcie smartfony, siadajcie przed laptopy. Klikajcie. W tym jesteście najlepsi. Tomasz KowalskiDziękujemy za przesłanie błędu