Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
02/03/2015 - 12:20

Jasna Góra z sądeckim akcentem

Ulubionym tematem medialnym a przy tym i naszych rozmów są księża. Podczas dyskusji przyjmujemy dwie postawy: albo bezwzględnie ich bronimy, albo powtarzamy i dokładamy za usłyszanymi informacjami lub plotkami. Są też grupy, które nie wchodzą w takie jałowe polemiki, modlą się i wspierają posługę kapłańską.

Jedną z takich grup jest „Apostolat Złota Róża”. Niesamowite świadectwo pani Ewy –współzałożycielki tego ruchu, dzięki której wielu kapłanów trafia na (darmowe dla księży) rekolekcje kapłańskie w Medziugorje. Środki na ten cel ofiarują często ludzie niezamożni. Po jakimś czasie wielu z nich doznaje Łaski Bożej w postaci pozbycia się ciągłych lęków. Przestają się bać, że im nie starczy na leki, czynsz, a sytuacje życiowe zaczynają układać się tak, że na wszystko zaczyna wystarczać, a w sercu zamiast lęku panuje pokój.

W najbliższą sobotę – 7 marca, odbędzie się ogólnopolski zlot tego ruchu modlitwy i postu za kapłanów na Jasnej Górze. Spotkanie będzie miało sądecki akcent. O godz. 17.30 konferencję o ojcu Józefie Andraszu (kierownik duchowy świętej Faustyny w okresie krakowskim) – jezuicie pochodzącym z Wielopola, wygłosi o. prof. Stanisław Cieślak SJ. O. Andrasz nadzorował prace malarskie obrazu „Jezu Ufam Tobie”, którego kopia peregrynuje po naszej diecezji.

Kierownik duchowy świętej Faustyny, dzięki Łasce Bożej, był znawcą ludzkiej duszy. Przetłumaczył na język polski wiele dzieł światowych literatury mistycznej oraz ascetycznej. W „Modlitwie Mistycznej” z roku 1923 ojciec Andrasz pisze, że znajomość mistyki jest dla każdego kapłana niezbędna, aby dobrze rozeznawać co się duszy powierzonej dzieje. Proroczo przestrzegał tam przed teozofią, którą uznał za istny zlew zboczeń duszy jako taką pseudonaukę. W roku 2015 możemy powiedzieć, że miał rację w 100 procentach. Podstawą New Age jest teozofia.
Rozwijają się grupy „Margaretek”, które przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza modlą się o świętość kapłanów, aby przez ich usta, oczy i ręce (jak kiedyś przez ojca Andrasza) ludzie poznawali, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga Ojca. Modlą się, aby ludzie ten dar Boga Ojca przyjmowali i nie wątpili w niego. Proszą o wstawiennictwo tego jezuity, aby cały świat uwielbił Miłosierdzie Boże.
Warto wybrać się na Jasną Górę 7 marca grupą większą lub mniejszą w tym wielkopostnym dniu i włączyć się w modlitwę za przyczyną naszego rodaka .

PROGRAM SPOTKANIA NA JASNEJ GÓRZE (7 – 8 marca)
12.30 – Zbiórka przy Punkcie Informacyjnym, przy wejściu na Drogę Krzyżową
12.45 - DROGA KRZYŻOWA (na wałach) ze zniczami - ks.Marian Matusik
14.00 – Czas na wypełnienie aktów indywidualnego zawierzenia
14.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w Bazylice Narodzenia NMP
15.00 – MSZA ŚW. w Bazylice z indywidualnym Aktem Zawierzenia
16.00 – Przerwa na posiłek
CZĘŚĆ ORGANIZACYJNA – Sala Kordeckiego
17.00 – Uroczyste powitanie, zawiązanie wspólnoty,
17.30 – Prelekcja - o.Stanisław Cieślak SJ
18.00 – Bieżące informacje o działalności Apostolatu
19.00 - Prelekcja - ks.Roman Rusinek SAC
KAPLICA CUDOWNEGO OBRAZU
21.00 – Apel Jasnogórski
CZUWANIE NOCNE – Kaplica Cudownego Obrazu
21.30 –Uroczyste powitanie Maryi, modlitwa na rozpoczęcie czuwania, Różaniec – cz. Radosna i cz. Światła, świadectwa
23.30 – 24.00 – Litania Loretańska, modlitwa do Ducha Św., czas na indywidualne przygotowanie do Mszy św.
24.00 – 01.30 –MSZA ŚW. (procesja z darami, odnowienie Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Apostolatu „Złota Róża), dziękczynienie (Koronka Miłości)
01.30 – 02.00 – Koncert dla Maryi, świadectwa
02.00 – 04.00 – Adoracja z rozważaniami - Różaniec cz. Chwalebna, Koronka do Miłosierdzia Bożego
04.00 – 04.15 – Błogosławieństwo Lurdzkie Najświętszym Sakramentem. Zakończenie.


Sądecki Pielgrzym