Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
21/07/2015 - 19:25

Na Chorwację!, na Festiwal!

Obecne lato, jak słyszymy, jest najcieplejszym od czasu kiedy zaczęto rejestrować pomiar temperatur. Z Sądecczyzny wiele osób, rodzin wybiera się na Chorwację. Język podobny, pogoda pewna, drogi dobre, niezakorkowane.

Wielu postanawia miesiąc sierpień spędzić w trzeźwości. Nie zamierzają też robić sobie wakacji od niedzielnej Mszy Świętej.

Ciekawą propozycją dla takich osób udających się nad Adriatyk może być udział w 26. Festiwalu Młodych. Odbywa się on w Medjugorje (Bośnia i Hercegowina) od 31 lipca do 06 sierpnia.

Program Festiwalu dostępny tutaj: http://medziugorje.blogspot.com/2015/07/mladifest-2015-r-medziugorje.html
W Festiwalu bierze udział młodzież z 60. krajów. Liczba uczestników waha się w granicach 40-80 tysięcy. Festiwal obszernie relacjonuje nawet TV Al Jazeera, szkoda że w Polsce media milczą i nie promują tego pozytywnego wydarzenia.

Nie brakuje relacji bądź krytyki z dużego wydarzenia skierowanego do młodzieży odbywającego się w tym czasie w północno – zachodniej części Polski.

Od września ubiegłego roku możemy dojechać do Medjugorje piękną, nową autostradą wybudowaną za 63 mln euro z funduszy Europejskiego Banku Rozbudowy i Rozwoju. Od plaż Riwiery Adriatyckiej to czasem niecała godzina jazdy. Warto podjechać do Medjugorje około godz. 18 dowolnego dnia Festiwalu na program wieczorny.

Pierwszym spostrzeżeniem-zaskoczeniem starszego obserwatora Festiwalu było to, że nie widać nigdzie puszek po piwie ani młodych na rauszu. Nie widać policji, ochrony. Widać uśmiechniętych młodych ludzi. Dlaczego? Przyjedź do Medjugorje na Festiwal, też tak będziesz miał.

Sądecki Pielgrzym