Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
19/02/2018 - 08:30

Szarek o filmach (123): Kocham kino, czyli „Kształt wody” Guillermo del Toro [WIDEO]

Komentujemy dla Was film tygodnia – „Kształt wody” Guillermo del Toro. Byliśmy. Widzieliśmy. Rewelacja. A na deser, w telegraficznym skrócie, zestawienie pozostałych premier wchodzących do repertuaru sądeckich kin. Zapraszamy.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich premier tygodnia, jak również aktualnego repertuaru znajdziecie na stronach internetowych sądeckich kin: www.kino-sokol.pl, www.helios.pl, www.kino.ckkrynica.pl i www.ldk.limanowa.pl. Natomiast więcej filmów bezwzględnie na www.synekdochanowysacz.blogspot.com, www.facebook.com/StowarzyszenieDlaMiasta i www.sadeczanin.info.

Bartosz Szarek, rocznik 1986. Z wykształcenia filolog, tłumacz, absolwent Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie na kierunku filologia angielska, specjalność lingwistyka stosowana. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego w Prywatnym Technikum Zawodowym w Nowym Sączu. Po godzinach publicysta, recenzent i krytyk filmowy, korespondent festiwalowy, redaktor bloga „Synekdocha, Nowy Sącz”, współredaktor facebookowego fanpage'a Stowarzyszenia „Dla Miasta”, bloger i vloger portalu Sadeczanin.info (cykle „Szarek o filmach” i „Pierwszy rząd”). Publikuje w społecznościach blogowych „Stacja Kino” i „Filmy godne polecenia”, serwisie Film.org.pl, agregatorach recenzji filmowych Mediakrytyk i FilmKrytyk, oraz za granicą: brytyjskie MQM (Movie Quotes and More) i IMDb (Internet Movie Database). Do niedawna autor coczwartkowego cyklu wideo zapowiadającego premiery kinowe tygodnia „Jutro idziemy do kina” (2016-2017). Wspólnie z prezesem Stowarzyszenia „Dla Miasta” Tomaszem Michałowskim wspierają młodych, utalentowanych artystów, których twórczość, poprzez format mediów społecznościowych, prezentowana jest szerszej publiczności.

(Bartosz Szarek)