Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
20/08/2018 - 14:25

50 twarzy Graya

(nowe odczytanie literatury europejskiej)

Premier Mateusz Morawiecki (pseudo Kornel Makuszyński) – jak się okazało podczas przesłuchania w Sandomierzu – „osobiście negocjował wstąpienie Polski do Unii Europejskiej”. Nie jest to ostatnia wiadomość, czekają inne. Wkrótce będzie nakręcony trzeci film o Dywizjonie 303 i okaże się, że MM strącił najwięcej samolotów nad Anglią i bezpiecznie wylądował w Bank of Scotland. Mówi się też, że to Morawiecki zbudował port w Gdyni i napisał Koziołka Matołka w Pacanowie.

Profesor Jarosław Marek Rymkiewicz miał też ustalić w toku badań nad litewskim horrorem, że to o naszym kochanym premierze napisał powieść niejaki Gogol, ukrywając MM pod ludowym imieniem „Taras Bulba”. Film o nim sfinansowało rosyjskie ministerstwo kultury.

Potem Gogol zwariował, a nieocenioną postać MM przejął angielski, ale kochający Rosjan kryminalista Oskar Wilde i ukrył ją na jakiś czas w swoim dziełku „Kobieta bez znaczenia”. A może w „Portrecie Doriana Graya”, już nie pamiętam.

„Wy mnie jeszcze mnie nie znacie”, miał grozić Premier w Sandomierzu, powołując się na jednego z bohaterów „Przygód dobrego wojaka Szwejka”.