Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
23/05/2023 - 21:40

Sprzątamy dla Sądecczyzny - dziś wystartowała akcja firmy Wiśniowski, Fundacji Horyzont 360 oraz Naukowej Wioski

Tegoroczne "Sprzątamy dla Sądecczyzny" to znów inicjatywa akcja firmy Wiśniowski, Fundacji Horyzont 360 oraz Naukowej Wioski. Dobre pomysły przyciągają uczestników i partnerów. Tak stało się i tym razem. Efekt? Sądecczyznę sprząta ponad 3000 ochotników.

Dbanie o środowisko naturalne staje się coraz ważniejsze dla naszej społeczności. Wraz z narastającymi problemami ekologicznymi, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety. Przykładem tego zaangażowania jest kolejna edycja akcji #Sprzątamydlasądecczyzny, zorganizowanej przez Fundację Horyzont 360, Firmę Wiśniowski w ramach działań Naukowej Wioski oraz projektu Bądź EKO Fanem.

- Akcja zdobyła ogromne poparcie, gromadząc ponad 3 tysiące uczniów i uczestników, a także ponad 30 partnerów, włączając w to miasta, gminy, przedsiębiorców i samorządowców. Z roku na rok obserwujemy, jak rośnie liczba osób zaangażowanych w tę szlachetną sprawę - mówi dr Monika Bochenek, prezes Fundacji Horyzont 360. -  Akcja #Sprzątamydlasądecczyzny jest doskonałym przykładem społecznego zaangażowania w ochronę środowiska.

Fundacja Horyzont 360 i projekt Naukowa Wioska, rozumiejąc wagę tych działań, dlatego zorganizowali tę akcję, Zgłoszenie się ponad 3000 uczniów i uczestników świadczy o rosnącej świadomości młodego pokolenia i chęci włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska. Ich entuzjazm i determinacja są godne podziwu, ponieważ to właśnie młodzi ludzie będą kształtować przyszłość naszej planety.

- Dzielmy się entuzjazmem, inspiracją i efektami naszych działań, używając hashtagu #Sprzątamydlasądecczyzny - zachęcają organizatorzy. - Każdy gest, każde działanie ma ogromne znaczenie! Razem sprawmy, aby nasza Sądecczyzna była jeszcze piękniejszym miejscem do życia dla nas i przyszłych pokoleń! (Pobierz plakat akcji)

Patronat nad akcją objęli:

  • Anna Moskwa - Minister Klimatu i Środowiska
  • Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Marek Kwiatkowski, Starosta Powiatu Nowosądeckiego
  • Ludomir Handzel, Prezydent Miasta Nowego Sącza
  • dr Kazimierz Koprowski - Prezes WFOŚIGW w Krakowie
  • Dyrekcja Lasów Państwowych
  • Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie

Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. (opr. [email protected]) Fot TK, organizatorzyDziękujemy za przesłanie błędu