Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
17/01/2023 - 12:40

Mieszkańcy mogą zgarnąć dotację na przydomową oczyszczalnię. Jest jeden warunek

Mieszkańcy gminy Łabowa mogą składać wnioski o udzielenie dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Lepiej jednak nie zwlekać z decyzją.

Zobacz również: Trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni. Ci mieszkańcy od 1 stycznia też stycznia też zapłacą więcej za śmieci

Mieszkańcy gminy Łabowa, którzy są zainteresowani budową przydomowych oczyszczalni ścieków mogą skorzystać z dotacji. Samorząd zabezpieczył na ten cel środki w tegorocznym budżecie gminy.

Dotacja będzie przyznawana właścicielom domów i działek położonych w miejscowościach dotąd nieskanalizowanych. To szansa m.in. dla mieszkańców Kotowa, Uhrynia czy części Łabowca.

Inni czytali również: Inwestycja za ponad milion złotych w małej sądeckiej wsi. Taki budynek tu postawią

Ale dodatkowe pieniądze mogą też trafić do tych, którzy mieszkają w trudnodostępnym bądź oddalonym od innych zabudowań terenie. Jeśli podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadnione, mieszkaniec może liczyć na środki od gminy.

Warto jednak pospieszyć się ze złożeniem wniosku, bo o kolejności udzielania dofinansowań decyduje data i godzina wpływu kompletnych wniosków spełniających wszystkie kryteria. Potrzebne mieszkańcom formularze można znaleźć na stronie internetowej gminy (w zakładce „Informator” – „Gospodarka ściekowa”) lub w siedzibie Urzędu Gminy w Łabowej w pokoju numer 18. ([email protected], fot. archiwum Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu