Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
18/11/2022 - 06:20

Na tej rzece pełno megabasenów. Jest pomysł, jak je oddać dzieciakom [ZDJĘCIA]

Na Królowce przepływającej kolejno przez Boguszę, Królową Górną i Królową Polską w gminie Kamionka Wielka aż się roi od basenów. Wszystkie są wręcz idealne do tego, by wykorzystać je do rekreacji latem. I jest nawet taki plan, by oddać je dzieciakom.

Na tej rzece aż się roi od mega basenów. Jest pomysł, jak je oddać dzieciakom [ZDJĘCIA]

Tak się złożyło, że gdy autorka tego materiału była z aparatem na placu budowy nowej szkoły w Boguszy – relacja w materiale To najnowocześniejszy budynek w okolicy. Tak rośnie szkoła na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA] – to uciekł jej autobus MPK do Nowego Sącza.

Do kolejnego były ponad dwie godziny, nie namyślając się długo, a pogoda była jak drut, postanowiłam pójść do Kamionki Wielkiej pieszo i przy okazji rozejrzeć się po okolicy. Dystans 10,1 km pokonałam w godzinę i 45 minut a przy okazji odkryłam, że na potoku Królówka aż się roi od mega basenów, których mogą miejscowym pozazdrościć inne gminy.

Zobacz też: Ten znak to tylko dla jaj. Kto chce mieć na sumieniu dzieciaka? [ZDJĘCIA]

Od Rafała Kamieńskiego – radnego z Boguszy i szefa rady w Kamionce Wielkiej usłyszałam, że takich basenów aż do Kamionki Wielkiej jest kilkadziesiąt a powstały one w latach 70-tych ubiegłego wieku. Nie potrafiłam ukryć entuzjazmu – toż to idealne miejsca na wypoczynek latem. Bo są tu schodki, jest gdzie rozłożyć koc, jest miejsce nawet na grilla. Dzieciaki byłby wniebowzięte. Jest tylko jedno ale – większość basenów jest pozarastana, łachy tworzą miejscami nawet całe wyspy.

– Tak, nasze stowarzyszenie z Boguszy cały czas o tym myśli. Musimy się tylko dogadać z Wodami Polskimi, bo to ich teren i my nie możemy sami tu nic zrobić. Nie możemy nawet tych chaszczy powycinać – zastrzega Kamieński.

Wniosek w tej sprawie – udrożnienia chociaż 4 basenów – stowarzyszenie już ma gotowy. Trzeba go tylko złożyć i trzymać kciuki, by Wody Polskie zarezerwowały odpowiednie środki na wykonanie zadania. My też te kciuki trzymamy! ([email protected] Fot.: ES)

Na tej rzece aż się roi od mega basenów. Jest pomysł, jak je oddać dzieciakom
Na Królowce przepływającej kolejno przez Boguszę, Królową Górną i Królową Polską w gminie Kamionka Wielka aż się roi od basenów. Wszystkie są wręcz idealne do tego, by wykorzystać je do rekreacji latem. I jest nawet taki plan, by oddać je dzieciakom. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu